Najmłodsi szczecinianie posadzili tysiąc drzew! [ZDJĘCIA]

2020-10-19 14:49

W poniedziałkowy poranek uczniowie ze Szkoły Podstawowej na Głębokim pomagali leśnikom miejskim sadzić drzewa. Posadzili łącznie tysiąc sztuk. Ale to nie koniec...

Przy ulicy Jaworowej nie będzie już straszyła niezagospodarowana i regularnie zaśmiecana przestrzeń. Przed sadzeniem drzew została dokładnie oczyszczona i przygotowana. Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych z lasów miejskich wybrali gruz, wywieźli odpady i skosili chaszcze.

Pozwoliło to na spotkanie w tym miejscu z uczniami ze Szkoły Podstawowej na Głębokim, którzy postanowili wspomóc leśników w sadzeniu buków. Sadzenie odbywało się w niewielkich grupach, przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Poszczególne grupy wymieniały się co godzinę i wsadzały do ziemi kolejne sadzonki. Udało się przez 4 godziny posadzić 1000 sztuk.

- Nie było to łatwe zadanie, ale dali radę. Należą im się ogromne brawa - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego też takich nasadzeń będzie jeszcze więcej.

Przez następne dni pracownicy ZUK wsadzali będą do ziemi kolejne 2500 drzew, w tym dęby, buki i lipy.

Drzew miało być znacznie więcej, ale następne nasadzenia przesunięte zostały na wiosnę przyszłego roku. Wszystko w związku z zagrożeniem koronawirusem. Wiadomo już, że wiosną w okolicach Głębokiego oraz na Kijewie posadzonych będzie kolejnych 17 tysięcy drzew różnego gatunku.

Decyzją dyrektora ZUK każdego roku, w ramach tylko tej jednej akcji, przybywało będzie w różnych rejonach miasta co najmniej 4000 drzew.

Tak będzie wyglądał szpital polowy na Narodowym
Nasi Partnerzy polecają