Ta polska plaża nie ma sobie równych. Jest jak na Majorce

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Ta polska plaża nie ma sobie równych. "Jest jak na Majorce"

Ważne wyróżnienie

Najlepsza plaża nad Bałtykiem. Nie ma sobie równych od lat! "Jest jak na Majorce"

2023-07-21 11:20

To już drugie z rzędu prestiżowe wyróżnienie dla tej nadbałtyckiej plaży. Decyzją czytelników magazynu podróżniczego Travelist.pl, plaża w Świnoujściu została uznana za najpiękniejszą plażę w Polsce. To nie jedyne wyróżnienie dla tego miejsca. Od 18 lat świnoujska plaża otrzymuje również "Błękitną Flagę".

Szeroka plaża na wyspie Uznam, rozciągająca się nad Bałtykiem, każdego roku przyciąga tłumy turystów. Zachwyca nie tylko dużą ilością przestrzeni do wypoczynku, ale też czystością. Nie bez powodu została uznana za najpiękniejszą w Polsce. Prestiżowe wyróżnienie przyznali czytelnicy magazynu podróżniczego Travelist.pl, czyli krótko mówiąc - sami turyści.

- Mówi się o niej, że jest jak rajskie plaże na Majorce - mówi Anna Kędzierska z Travelist.pl. - Jest ekologiczne zarządzana i bezpieczna.

Od niedawna świnoujska plaża jest jeszcze bardziej dostępna dla turystów za sprawą otwartego 30 czerwca tunelu pod Świną. Kierowcy jadący do Świnoujścia nie muszą już stać w długich korkach w oczekiwaniu na przeprawę promową. Przedostanie się na wyspę Uznam zajmuje zaledwie kilka minut.

10 najpiękniejszych plaż w Polsce

Ranking dziesięciu najpiękniejszych plaż magazynu Travelist.pl prezentuje się następująco:

  1. Świnoujście
  2. Kołobrzeg
  3. Hel - plaża na cyplu
  4. Mielno
  5. Ustka
  6. Łeba
  7. Międzyzdroje
  8. Ustronie Morskie
  9. Grzybowo
  10. Jastrzębia Góra

Plaża w lewobrzeżnej części Świnoujścia może pochwalić się również innym ważnym wyróżnieniem. W 2023 roku, już 18. raz z rzędu otrzymała Błękitną Flagę, która przyznawana jest najczystszym i najbardziej ekologicznym kąpieliskom na świecie.

Sonda
Jakie miejsce nad morzem wybierzesz?
Tunel w Świnoujściu w praktyce. Tak wygląda przejazd pod dnem Świny
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany