Nad Pomorze Zachodnie zbliża się załamanie pogody! Kumulacja ostrzeżeń w całym regionie

2022-01-19 15:40
Zima w Szczecinie
Autor: Grzegorz Kluczyński

Silny wiatr, śliskie drogi, a na dodatek zawieje i zamiecie śnieżne - tak wyglądają prognozy synoptyków na najbliższą noc. W środę, 19 stycznia, nad Pomorze Zachodnie nadejdzie prawdziwe załamanie pogody. Dla całego regionu ogłoszono aż trzy alerty pogodowe!

Po kilku dniach słonecznej aury, nad Pomorzem Zachodnim znów zbiorą się ciemne chmury, z których może spaść marznący deszcz, a miejscami śnieg. Drogi mogą zrobić się śliskie, dlatego wszyscy, którzy planują nocne wyjazdy, powinni zachować szczególną ostrożność. Na terenie całego województwa obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem, czyli tzw. żółty alert.

Czytaj też: Krajobraz jak po apokalipsie. Pierwsze efekty "torowej rewolucji" na szczecińskich Pomorzanach [ZDJĘCIA, WIDEO]

To jednak nie koniec ostrzeżeń. W późnych godzinach wieczornych w nocy ze środy na czwartek, może zerwać się silny wiatr, dochodzący w porywach nawet do 100 km/h. Towarzyszące opady śniegu mogą powodować zawieje i zamiecie śnieżne. W przypadku tych zjawisk, na terenie całego regionu obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem, zawiejami i zamieciami śnieżnymi, czyli tzw. pomarańczowy alert.

Ostrzeżenia będą obowiązywały co najmniej do południa w czwartek, 20 stycznia.

Czytaj też: Wichury przeszły przez Pomorze Zachodnie. Ponad 300 interwencji strażaków [ZDJECIA]

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Niespodziewany atak zimy w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE