Szczecin - Nowe Miasto

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Na co można wydać ponad 16 milionów? Rusza kolejna edycja Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego

2021-04-09 10:50

Nie umilkły jeszcze echa ubiegłorocznej edycji Szczecińskiego Budźetu Obywatelskiego, a już rusza kolejna. W najbliższą środę o godz. 9:00 rozpocznie się nabór projektów do tegorocznej edycji SBO. Na zgłoszenie swoich pomysłów mieszkańcy będą mieli czas do 14 maja. Tegoroczna pula na projekty wynosi ponad 16 milionów złotych.

Mieszkańcy Szczecina, którzy mają pomysł na inwestycję lub działanie w swojej okolicy lub dla całego miasta, mogą już dziś przygotowywać się do startu kolejnej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku pula na projekty SBO to 16 700 000 zł. By wziąć udział w zagospodarowaniu tej kwoty wystarczy mieć pomysł na inwestycje lub działanie w obszarze lokalnym lub ogólnomiejskim, zebrać minimalną liczbę 10 podpisów na liście poparcia i w podanym terminie zgłosić swój wniosek do magistratu. Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę propozycji.

- W tym roku w związku z kolejnym wzrostem ogólnej kwoty do zagospodarowania wzrastają również pule poszczególnych obszarów lokalnych – mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Więcej pieniędzy to więcej możliwości dla mieszkańców na realizację ich pomysłów. Już dziś zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w tegorocznej edycji SBO.

Zobacz też: Szczecin: Volkswagenem "na skróty" przez Jasne Błonia! Utrudnienia nie są usprawiedliwieniem

Podobnie jak w poprzedniej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, projekty mogą być:

  • ogólnomiejskie – takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy, na które przeznaczono 30% środków.
  • lokalne - na które przeznaczono 70% środków.

Podział środków został rozdysponowany pomiędzy 22 obszary lokalne na podstawie ilości mieszkańców poszczególnych obszarów oraz ich powierzchni.

Wnioski można składać od 14 kwietnia (od godz. 9.00) do 14 maja 2021 r. (do godz. 15.30) drogą elektroniczną, logując się na stronie www.sbo.szczecin.eu, lub tradycyjnie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i złożenie go w siedzibie lub filii Urzędu Miasta.

- Zasady tegorocznej edycji pozostają bez zmian – dodaje Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. – W tym roku zależy nam by nabór wniosków rozpocząć już w kwietniu co da nam czas na weryfikację złożonych projektów, dzięki czemu mamy nadzieję, że głosować na projekty również będzie można wcześniej niż rok temu.

Osoby, które mają pytania lub potrzebują wsparcia przy przygotowaniu projektu, mogą wziąć udział w Akademii SBO. Jest to miejsce w którym można otrzymać niezbędną pomoc, wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, nauczyć się jak przygotować, a później promować swój wniosek. Wszelkie informacje na temat tegorocznych działań w ramach Akademii będą opublikowane na stronie www.sbo.szczecin.eu.

Zobacz też: Szczecin: Kto będzie zarządzał kompleksem Bukovasport? Miasto wybrało operatora

Sonda
Głosowałeś w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim 2021?
Celnicy zlikwidowali nielegalny salon gier w Gryficach

Nasi Partnerzy polecają