Wystawa Stoewer w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie ma już 10 lat! W sobotę wejście za darmo

2020-10-21 13:16

Mikrosamochód z lat 50. i dziewiętnastowieczny aparat fotograficzny będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Placówka obchodzi dziesiąte urodziny.

W sobotę wstęp do muzeum będzie bezpłatny. Z powodu zagrożenia koronawirusem jednorazowo będzie mogło je zwiedzać jedynie 35 osób.

W weekend będzie można oglądać wybrane eksponaty z najciekawszych wystaw czasowych. Będą tam m.in. mikrosamochód messerschmidt z 1957 r., aparat fotograficzny z XIX wieku, samochód ifa z 1957 r. wyprodukowany w Niemieckiej Republice Demokratycznej, a także motocykl harley.

W planach jest także rozpoczęcie w sobotę w kasie muzeum sprzedaży książki o pojazdach wyprodukowanych w Szczecińskiej Fabryce Motocykli "Junak. Smyk. Szczecińskie motolegendy", której autorem jest Jacek Ogrodniczak.

Publikacja zawiera około 200 zdjęć, szkiców i rysunków technicznych. Autor sięgnął do zasobów archiwów szczecińskiego i warszawskiego oraz do prasy z lat 50. i 60. XX wieku. W książce znalazły się także wspomnienia pracowników zakładu, konstruktorów i sportowców.

Muzeum Techniki i Komunikacji otrzymało niedawno wyróżnienie w ramach tegorocznego konkursu muzealnego Sybilla za wystawę "Stoewer - jakość ze Szczecina". Od listopada ub.r. można tam oglądać wystawę samochodów, maszyn do szycia i do pisania oraz rowerów wyprodukowanych w szczecińskich fabrykach rodziny Stoewerów.

Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie – Zajezdnia Sztuki powołane zostało w 2006 roku. Zostało otwarte dla publiczności 22 października 2010 roku. Znajduje się w zabytkowej zajezdni tramwajowej z 1912 r. przy ul. Niemierzyńskiej. W zbiorach placówki są tramwaje, autobusy, samochody, motocykle, rowery, a także pojazdy nietypowe oraz m.in. sprzęt gospodarstwa domowego.

Policyjny pościg w Płocku
Nasi Partnerzy polecają