Mordercze upały nie odpuszczają, a to nie koniec! Synoptycy nie mają dobrych wiadomości dla mieszkańców Pomorza Zachodniego

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Mordercze upały nie odpuszczają, a to nie koniec! Synoptycy nie mają dobrych wiadomości dla mieszkańców Pomorza Zachodniego

Ostrzeżenia meteorologiczne

Mordercze upały nie odpuszczają, a to nie koniec! Synoptycy nie mają dobrych wiadomości dla mieszkańców Pomorza Zachodniego

2022-07-21 7:59

Tropikalne upały od kilku dni nie dają spokoju mieszkańcom Pomorza Zachodniego. Temperatury przekraczające 35 stopni i żar lejący się z nieba mogą być zagrożeniem dla zdrowia i życia. Synoptycy nie mają dobrych wiadomości. W czwartek, 21 lipca, upały nie odpuszczą, a do tego dojdą kolejne niebezpieczne zjawiska atmosferyczne.

Tropikalne upały nie ustępują

Na terenie całego województwa zachodniopomorskiego obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne przed upałami. Czerwony alert, czyli ostrzeżenie najwyższego stopnia ogłoszono dla południowej części regionu, czyli powiatów: gryfińskiego, pyrzyckiego, myśliborskiego, choszczeńskiego i wałeckiego. Pozostały obszar objęty jest pomarańczowym alertem, czyli ostrzeżeniem drugiego stopnia. Temperatury mogą wynieść nawet 36 stopni w cieniu! Czekają nas również tropikalne noce z temperaturami powyżej 20 stopni Celsjusza.

Taki stan utrzyma się do czwartku wieczorem, jednak według prognoz, alerty mogą również obowiązywać w najbliższy weekend.

Czytaj też: Ratownik medyczny o wypoczynku nad wodą. "Niektórym wyłącza się myślenie, a włącza nieśmiertelność"

Burze z gradem w Zachodniopomorskiem

To jednak nie koniec ostrzeżeń. Według zapowiedzi synoptyków, nad Pomorze Zachodnie mogą nadciągnąć gwałtowne zjawiska w postaci burz i gradobicia. Mogą one lokalnie wystąpić w piątek i sobotę, 22-23 lipca. W tych dniach prognozuje się ogłoszenie żółtego alertu, czyli ostrzeżenia pierwszego stopnia. Warto więc śledzić na bieżąco aktualne prognozy pogody, żeby wiedzieć, gdzie jest burza i czy nam zagraża.

Mimo zagrożeń, jakie niosą za sobą burze z gradem, mają one też pozytywny skutek. Po ich przejściu upały zazwyczaj ustępują, a temperatury stają się bardziej znośne.

Czytaj też: Spędzasz urlop w Świnoujściu? Krótki wypad do Niemiec może skończyć się niespodziewanym wydatkiem! [WIDEO]

Sonda
Czy lubisz upały?
Spacer ze Świnoujścia do Niemiec może dodatkowo kosztować. Musisz o tym pamiętać
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany