Wyjątkowa wystawa

Modelarze z całej Polski stworzyli gigantyczną makietę! Miniaturowy świat kolei przyciąga tłumy

2023-09-09 16:14

To wydarzenie od wielu lat przyciąga nie tylko miłośników modelarstwa i kolei. W galerii handlowej na szczecińskim Turzynie, w dniach 9-10 września odbywa się X Wystawa Makiet Kolejowych. Biorą w niej udział miłośnicy modelarstwa z różnych stron Polski, którzy dzielą się z innymi swoim niezwykłym hobby.

Małe jest piękne - wiedzą o tym przede wszystkim modelarze, którzy z wielką precyzją tworzą miniaturowe makiety. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie wystawą makiet kolejowych, której dziesiąta już edycja odbywa się na parkingu galerii handlowej Turzyn. Wydarzenie od lat cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród miłośników miniaturowych kolejek elektrycznych.

X Wystawa Makiet Kolejowych w Szczecinie

Miniaturowe pociągi, imponujące makiety, wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły, modele pociągów i samochodów, miniaturowe stacje kolejowe, a nawet całe miasteczka - to wszystko wzbudza zachwyt zarówno u najmłodszych jak i nieco starszych. Do Szczecina przyjechali miłośnicy modelarstwa niemal z całej Polski, którzy dzielą się z innymi swoim hobby. W jednym miejscu można zobaczyć gromadzone przez lata zbiory, które są nie tylko efektem ciężkiej pracy, ale ogromnego poświęcenia, zarówno czasu jak i pieniędzy.

Chociaż niemal wszystko jest tu w rozmiarze S, to w ogólnej skali można mówić o rozmiarze XXL. A to dlatego, że powstała tutaj największa makieta w Polsce, o łącznej długości kilkuset metrów.

Na odwiedzających wystawę czekają również m.in. stoiska z materiałami i akcesoriami modelarskimi, zajęcia edukacyjne w ramach "Kolejowego ABC" z udziałem nosorożca Rogatka, kolejka ogrodowa i zabytkowe samochody.

Czy dobrze znasz slang kolejowy?

Pytanie 1 z 10
"Badyle" to określenie:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany