Miliony do wydania. Zgłoś swój projekt do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego!

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Miliony do wydania. Zgłoś swój projekt do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego!

Miliony do wydania. Zgłoś swój projekt do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego!

2022-05-31 9:05

Rusza kolejna edycja Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Od wtorku, 31 maja, mieszkańcy Szczecina mogą zgłaszać swoje pomysły na zmiany w mieście - zarówno drobne jak np. nowy chodnik, plac zabaw czy siłownia pod chmurką w najbliższym sąsiedztwie jak i duże inwestycje, które będą miały wpływ na całe miasto. W tym roku do zagospodarowania jest ponad 17 milionów złotych.

Nabór wniosków do SBO 2023 rozpoczyna się 31 maja o godz. 12:00 i potrwa do 30 czerwca, do godz. 15:30. Do rozdysponowania jest ponad 17 milionów złotych. Wystarczy mieć pomysł na inwestycje lub działanie w obszarze lokalnym lub ogólnomiejskim, zebrać minimalną liczbę 10 podpisów na liście poparcia i zgłosić swój wniosek do magistratu. Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę propozycji.

Czytaj też: Rusza kąpielisko na Arkonce. Szczecinianie zapłacą więcej [CENY, GODZINY OTWARCIA]

- W tym roku, oprócz niewielkich zmian w granicach 9 obszarów lokalnych, a co za tym idzie wysokości środków przeznaczonych na te obszary (sposób naliczania środków pozostaje bez zmian) obowiązują takie same zasady jak w poprzednich latach – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. – Mamy nadzieję, że tegoroczny podział jeszcze lepiej sprosta potrzebom mieszkańców.

Projekty mogą być:

  • ogólnomiejskie – takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy, na które przeznaczono 30 procent środków.
  • lokalne - na które przeznaczono 70 procent środków.

Podział środków został rozdysponowany pomiędzy 22 obszary lokalne.

Wnioski można składać drogą elektroniczną, logując się na stronie www.sbo.szczecin.eu, lub tradycyjnie poprzez wypełnienie papierowego formularza zgłoszeniowego i złożenie go w siedzibie lub filii Urzędu Miasta.

Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 to 17 520 000 zł. Wszelkie informacje na temat SBO oraz tegorocznych działań w ramach Akademii będą opublikowane na stronie www.sbo.szczecin.eu.

Czytaj też: Miliony na nowy Szczeciński Dom Sportu. Będzie nowy basen i większa hala sportowa

Sonda
Czy zgłaszałeś kiedyś projekt do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego?
Historyczny szyld na szczecińskiej kamienicy zyskał nowe życie