Miliony do wydania. Zgłoś swój projekt do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego!

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Miliony do wydania. Zgłoś swój projekt do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego!

Miliony do wydania. Zgłoś swój projekt do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego!

2022-05-31 9:05

Rusza kolejna edycja Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Od wtorku, 31 maja, mieszkańcy Szczecina mogą zgłaszać swoje pomysły na zmiany w mieście - zarówno drobne jak np. nowy chodnik, plac zabaw czy siłownia pod chmurką w najbliższym sąsiedztwie jak i duże inwestycje, które będą miały wpływ na całe miasto. W tym roku do zagospodarowania jest ponad 17 milionów złotych.

Nabór wniosków do SBO 2023 rozpoczyna się 31 maja o godz. 12:00 i potrwa do 30 czerwca, do godz. 15:30. Do rozdysponowania jest ponad 17 milionów złotych. Wystarczy mieć pomysł na inwestycje lub działanie w obszarze lokalnym lub ogólnomiejskim, zebrać minimalną liczbę 10 podpisów na liście poparcia i zgłosić swój wniosek do magistratu. Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę propozycji.

Czytaj też: Rusza kąpielisko na Arkonce. Szczecinianie zapłacą więcej [CENY, GODZINY OTWARCIA]

- W tym roku, oprócz niewielkich zmian w granicach 9 obszarów lokalnych, a co za tym idzie wysokości środków przeznaczonych na te obszary (sposób naliczania środków pozostaje bez zmian) obowiązują takie same zasady jak w poprzednich latach – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. – Mamy nadzieję, że tegoroczny podział jeszcze lepiej sprosta potrzebom mieszkańców.

Projekty mogą być:

  • ogólnomiejskie – takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy, na które przeznaczono 30 procent środków.
  • lokalne - na które przeznaczono 70 procent środków.

Podział środków został rozdysponowany pomiędzy 22 obszary lokalne.

Wnioski można składać drogą elektroniczną, logując się na stronie www.sbo.szczecin.eu, lub tradycyjnie poprzez wypełnienie papierowego formularza zgłoszeniowego i złożenie go w siedzibie lub filii Urzędu Miasta.

Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 to 17 520 000 zł. Wszelkie informacje na temat SBO oraz tegorocznych działań w ramach Akademii będą opublikowane na stronie www.sbo.szczecin.eu.

Czytaj też: Miliony na nowy Szczeciński Dom Sportu. Będzie nowy basen i większa hala sportowa

Sonda
Czy zgłaszałeś kiedyś projekt do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego?
Historyczny szyld na szczecińskiej kamienicy zyskał nowe życie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany