Jak to obliczyć?

Matura 2024 matematyka. To działania pojawi się na egzaminie 8.05.2024?! Nawet kujony mają z nim problem

2024-05-08 7:28

Na pierwszy rzut oka ta łamigłówka matematyczna może wydawać się dość prosta, jednak po bliższym przyjrzeniu się, pojawiają się pierwsze wątpliwości. Problem z rozwiązaniem tego nieskomplikowanego działania mają nie tylko dorośli, którzy opuścili szkolne mury wiele lat temu, ale także uczniowie - zarówno ci, którzy właśnie opuszczają szkoły podstawowe i przystępują do egzaminu ósmoklasisty, jak i ci nieco starsi, którzy właśnie przymierzają się do matury. Wynik może być tylko jeden. Jaki? Wyjaśniamy krok po kroku!

Zagadki matematyczne, nawet te, które wydają się bardzo łatwe, potrafią spowodować konsternację nie tylko u młodych ludzi. Niezależnie, czy są to uczniowie szkół podstawowych lub średnich, maturzyści, studenci, zawsze pojawiają się wątpliwości. Jeszcze większe problemy z ich rozwiązaniem mają dorośli, którzy edukację mają już dawno za sobą. Znalezienie prawidłowego rozwiązania często prowadzi nawet do kłótni! Podobnie było z tym, na pierwszy rzut oka prostym działaniem, które podzieliło internautów i wywołało lawinę komentarzy.

1+1x0+1=? Jaki jest wynik?

Ile wynosi wynik działania 1+1x0+1? Dla wielu osób nie jest to tak oczywiste. Zdaniem jednych, po znaku równości powinna pojawić się jedynka, inni mówią, że jest to liczba 2, a jeszcze inni, że 3. Są też tacy, którzy wskazują zero. Kto ma rację? Wyjaśniamy krok po kroku w poniższej galerii.

Rozpoznasz te liczby na obrazkach? Przy mniej niż 10/15 musisz odwiedzić okulistę!

Pytanie 1 z 15
To nie powinno być trudne. Jaką liczbę widzisz na obrazku?
Quiz: jaką liczbę widzisz na obrazku?
Maturzyści z Bydgoszczy zmierzyli się z matematyką. Jak im poszło?