Niby proste, ale...

To działanie matematyczne może przyprawić o ból głowy. Wynik będzie zaskoczeniem!

2024-02-24 23:00

Zero, chociaż oznacza "nic", wbrew pozorom potrafi sprawić wiele kłopotów przy zadaniach matematycznych. Na pierwszy rzut oka działania, w których występuje ta liczba, wydają się banalnie proste, bo przecież dodając lub odejmując zero od jakiejś innej liczby, nie zmieniamy jej wartości, a w przypadku mnożenia przez zero, w wyniku otrzymujemy zero. Przysłowiowe "schody" pojawiają się, gdy przejdziemy do bardziej skomplikowanych działań.

Jedną z bardziej zaawansowanych dziedzin matematyki jest potęgowanie. W jego przypadku obowiązują pewne zasady, które nie do końca mogą wydawać się zrozumiałe i mogą sprawić kłopoty nawet tym, którzy uważali na lekcjach matematyki. Gdy pojawia się potęgowanie przez zero, wiele osób ma spory problem ze wskazaniem prawidłowego wyniku, mimo iż istnieje zasada, która stawia sprawę jasno.

00=? Wynik może zaskoczyć!

Jest jednak działanie, które na pierwszy rzut oka wydaje się proste, ale mimo to u wielu osób powoduje zawrót głowy. Jest to popularna zagadka matematyczna, która jak bumerang powraca w mediach społecznościowych i powoduje burzliwą dyskusję wśród internautów. Chodzi mianowicie o podniesienie zera do potęgi zerowej. W tym przypadku wynik może okazać się naprawdę zaskakujący.

Ile wynosi wynik działania 00? Wyjaśniamy krok po kroku w poniższej galerii. Będziecie zaskoczeni wynikiem tej łamigłówki!

Rozpoznasz te liczby na obrazkach? Przy mniej niż 10/15 musisz odwiedzić okulistę!

Pytanie 1 z 15
To nie powinno być trudne. Jaką liczbę widzisz na obrazku?
Quiz: jaką liczbę widzisz na obrazku?
Viki Gabor o szkole i ocenach - matematyka najtrudniejsza