Jak to obliczyć?

Prosta zagadka matematyczna wywołała burzę w sieci. Tylko jedno rozwiązanie jest prawidłowe

2024-04-05 23:34

Niby prosta łamigłówka, a wywołała prawdziwą burzę w sieci. Równanie na poziomie czwartej klasy szkoły podstawowej podzieliło internautów, którzy przedstawiali różne wyniki i każde z nich - zdaniem autorów - było prawidłowe. Wiadomo jednak, że wynik może być tylko jeden, a w matematyce nie ma możliwości dowolnej interpretacji. Jaki był wynik równania, które wywołało tyle emocji? Wyjaśniamy krok po kroku.

Zagadki matematyczne, nawet te, które wydają się bardzo łatwe, potrafią spowodować niemałe zamieszanie, a nawet doprowadzić do kłótni! Od czasu do czasu w mediach społecznościowych pojawiają się łamigłówki, które wywołują prawdziwą lawinę komentarzy z różnymi odpowiedziami. Internauci często zaciekle bronią swoich racji, co prowadzi do ostrej wymiany zdań, a nawet ogromnych konfliktów. Tak było również w przypadku z pozoru banalnego równania, które podzieliło internautów. Jaki jest wynik równania 3+3:3+3x3-3? Okazuje się, że nie jest to tak oczywiste jak mogłoby się wydawać. Jedni wskazywali liczbę 9, inni 12, inni 10, a jeszcze inni zero.

Jaki był rzeczywisty wynik tego równania i w jaki sposób należało je rozwiązać? Wyjaśniamy krok po kroku w poniższej galerii.

Rozpoznasz te liczby na obrazkach? Przy mniej niż 10/15 musisz odwiedzić okulistę!

Pytanie 1 z 15
To nie powinno być trudne. Jaką liczbę widzisz na obrazku?
Quiz: jaką liczbę widzisz na obrazku?
Viki Gabor o szkole i ocenach - matematyka najtrudniejsza
Listen on Spreaker.