Nabór rozpocznie się 31 maja w samo południe i potrwa do 30 czerwca. Jednak już teraz pomysłodawcy mogą rozpocząć przygotowania do zgłoszenia swojego projektu do SBO 2023. Wystarczy mieć pomysł na inwestycje lub działanie w obszarze lokalnym lub ogólnomiejskim, zebrać minimalną liczbę 10 podpisów na liście poparcia i w podanym terminie zgłosić swój wniosek do magistratu. Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę propozycji.
- W tym roku, oprócz niewielkich zmian w granicach 9 obszarów lokalnych, a co za tym idzie wysokości środków przeznaczonych na te obszary (sposób naliczania środków pozostaje bez zmian) obowiązują takie same zasady jak w poprzednich latach – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. – Mamy nadzieję, że tegoroczny podział jeszcze lepiej sprosta potrzebom mieszkańców.
Projekty mogą być:
- ogólnomiejskie – takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy, na które przeznaczono 30 procent środków.
- lokalne - na które przeznaczono 70 procent środków.
Podział środków został rozdysponowany pomiędzy 22 obszary lokalne.
Czytaj też: Wyznaje miłość Ewie na ulicach Szczecina. Zakochany desperat? Artysta? A może zwykły wandal? [ZDJĘCIA]
Wnioski można składać od 31 maja (od godz. 12:00) do 30 czerwca 2022 r. (do godz. 15:30) drogą elektroniczną, logując się na stronie www.sbo.szczecin.eu, lub tradycyjnie poprzez wypełnienie papierowego formularza zgłoszeniowego i złożenie go w siedzibie lub filii Urzędu Miasta.
Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 to 17 520 000 zł. Wszelkie informacje na temat SBO oraz tegorocznych działań w ramach Akademii będą opublikowane na stronie www.sbo.szczecin.eu.