Malutka Patrycja bardzo spieszyła się na świat. Ratownicy medyczni ze Świnoujścia spisali się na medal!

i

Autor: Grzegorz Kluczyński, WSPR w Szczecinie Malutka Patrycja bardzo spieszyła się na świat. Ratownicy medyczni ze Świnoujścia spisali się na medal!

Malutka Patrycja bardzo spieszyła się na świat. Ratownicy medyczni ze Świnoujścia spisali się na medal!

Ratownicy medyczni ze Świnoujścia mogą być z siebie dumni. Chociaż był to ich debiut w przyjmowaniu porodów, spisali się na medal. Mała Patrycja tak bardzo spieszyła się na świat, że nie było już czasu, by dojechać do szpitala. Dziewczynka urodziła się w domu.

Do niecodziennej interwencji doszło w sobotę, 11 czerwca, wczesnym rankiem. Ratownicy medyczni Sylwia Kleczewska i Kamil Janik, zostali wezwani do jednego z mieszkań w Świnoujściu.

- Pacjentka zadzwoniła, informując, że ma silne bóle - tłumaczy Paulina Heigel z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Czytaj też: Pechowiec czy gapa? Kierowca z Polic stanie przed sądem, bo nie zapłacił 50 groszy w urzędzie

Gdy ratownicy przyjechali na miejsce, nie było już czasu, żeby dojechać do szpitala. Musieli działać na miejscu. Sytuacja była nieco stresująca, gdyż był to debiut pary ratowników w dziedzinie przyjmowania porodów.

- To był pierwszy poród tego zespołu - podkreśla rzeczniczka pogotowia. - Był stres i adrenalina, ale szkolenia, które wcześniej przeszli ratownicy, okazały się pomocne.

Poród odbył się bez większych problemów. Patrycja przyszła na świat o godzinie 5:05. Następnie dziewczynka wraz ze swoją mamą trafiły pod opiekę lekarzy. Obie czują się dobrze.

- Mama była bardzo dzielna, współpracowała z ratownikami - dodaje Paulina Heigel.

Zarówno "świeżo upieczona" mama jak i "debiutujący" ratownicy spisali się na medal. Gratulujemy i życzymy dużo zdrowia!

Czytaj też: Tradycja czy nowoczesność? Sprawdź, jakie imiona otrzymały dzieci na Pomorzu Zachodnim w 2021 roku!

Sonda
Jak oceniasz poziom opieki na porodówkach w polskich szpitalach?
Najważniejsze rzeczy do zrobienia przed porodem