Miał nosa!

"Magister" zdał kolejny egzamin! Pijany kierowca nie miał z nim szans

2023-04-14 9:45

Jechał osobowym oplem. Nagle stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Zanim na miejsce przyjechała policja, kierowca zdążył oddalić się z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, miał ku temu ważne powody. Był pijany. W odnalezieniu mężczyzny pomógł czworonożny funkcjonariusz. Nos "Magistra" okazał się niezawodny.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na odcinku drogi powiatowej w powiecie wałeckim. Kierujący osobowym oplem stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, po czym zjechał na pobocze. Następnie mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem patrolu policji.

Na miejsce skierowano przewodnika mł.asp. Zdzisława Kalinowskiego z psem tropiącym "Magistrem".

- Pies nawąchał fotel kierowcy i po krótkiej chwili podjął pracę węchową kierując się w stronę pobliskiego lasu - tłumaczy mł.asp. Magda Keplin z komendy w Choszcznie. - Po przejściu około 500 metrów dokładnie wskazał miejsce gdzie w zagłębieniu ziemi ukrywał się poszukiwany mężczyzna.

Mężczyzna został zatrzymany i przekazany policjantom z Wałcza.

To już kolejny sukces na koncie policyjnego psa i jego przewodnika, mł. asp. Zdzisława Kalinowskiego. W styczniu 2021 roku odnaleźli straszą zaginioną kobietę, natomiast w marcu również 2021 roku odnaleźli nietrzeźwego kierującego, który również ukrył się w lesie.

Quiz. Rasy psów. Rozpoznasz je po jednym zdjęciu?

Pytanie 1 z 10
Co to za rasa?
Quiz: Co to za rasa psa?
Magister uratował chorą kobietę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany