Łukasz Berezak ze Szczecina dziękuje za rekord zbiórki. Nie zatrzymujemy się!

i

Autor: Facebook / Łukasz Berezak Łukasz Berezak ze Szczecina dziękuje za rekord zbiórki. "Nie zatrzymujemy się!"

WOŚP 2022. Łukasz Berezak ze Szczecina dziękuje za rekord zbiórki. "Nie zatrzymujemy się!"

2022-01-31 8:51

Superbohater ze Szczecina znów to zrobił! Najsłynniejszy wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pobił kolejny rekord, a zbiórka do wirtualnej eSkarbonki wciąż trwa. 18-latek podziękował wszystkim darczyńcom za pośrednictwem mediów społecznościowych.

18-letni Łukasz Berezak ze Szczecina to bez wątpienia najsłynniejszy wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo, iż sam od lat zmaga się z ciężką chorobą, od 10 lat, z ogromnym zaangażowaniem pomaga innym. Tak jest również podczas tegorocznego finału WOŚP. Niestety los nie oszczędza młodego szczecinianina. Problemy ze zdrowiem bardzo ograniczają mu normalne funkcjonowanie i sprawiają ogromne cierpienie. Do tego również dochodzi pandemia. Dlatego tegoroczna zbiórka odbyła się wyłącznie w Internecie, za pośrednictwem eSkarbonki.

Sprawdź to! WOŚP 2022. Totalna afera podczas finału WOŚP. Poszło o "Światełko do Nieba". Jurek Owsiak w ogniu krytyki

Internauci nie zawiedli. Do wirtualnej skarbonki Łukasza trafiła kolejna rekordowa kwota, która zasili konto fundacji WOŚP. 18-latek nie kryje swojej radości i wzruszenia

"Uwaga, moi drodzy! Możemy się pochwalić, że pobiliśmy rekord! Dziękuję wam z całego mojego serduszka. No i co... Nie poddajemy się chyba?"

- poinformował Łukasz Berezak w krótkim nagraniu wideo, które opublikował w niedzielę, 30 stycznia, wieczorem na Facebooku.

Czytaj też: Superbohater WOŚP ma nowego przyjaciela. Łukasz Berezak pochwalił się nim na Facebooku

WOŚP 2022. Łukasz Berezak ze Szczecina dziękuje za rekord zbiórki. "Nie zatrzymujemy się!"

W poniedziałek, 31 stycznia, o godz. 7:00 w eSkarbonce Łukasza było już ponad 270 tysięcy. Zbiórka trwa jednak do wtorku, 1 lutego, do północy. Oznacza to, że kwota może jeszcze wzrosnąć.

"Nie zatrzymujemy się! Lecimy po trzysta koła! Dzięki wam wielkie, uściski i buziaki!"

- dodaje Łukasz

Przypomnijmy, podczas ubiegłorocznego finału WOŚP Łukasz zebrał do swojej eSkarbonki ponad 225 tysięcy złotych.

Pomaganie innym od lat jest największą pasją młodego szczecinianina. Łukasz od urodzenia zmaga się z chorobą Leśniowskiego-Crohna oraz obniżoną odpornością. O chłopcu usłyszała cała Polska po 22. finale WOŚP. Łukasz zrobił wtedy tak ogromne wrażenie na Jurku Owsiaku, że ten natychmiast przyjechał do Szczecina, by osobiście podziękować mu za pomoc. Pod domem Łukasza odbył się wówczas spontaniczny koncert z udziałem takich gwiazd jak Enej, Łona, Kamil Bednarek, Raggafaya i Damian Ukeje.

Czytaj też: Łukasz Berezak ze Szczecina pobił rekord! Jego eSkarbonka pęka w szwach

Sonda
Czy w tym roku wsparłeś/aś WOŚP?
Czy wspierasz WOŚP?
Nasi Partnerzy polecają