Zobacz zdjęcia!

Lodowata woda i gorąca atmosfera. Setki morsujących Mikołajów na świnoujskiej plaży

Chociaż wiele osób dostaje dreszczy na myśl o kąpieli w lodowatej wodzie, liczba morsów rośnie z roku na rok. Ta ekstremalna forma spędzania wolnego czasu cieszy się coraz większą popularnością, czego dowodem była ósma już edycja Inwazji Morsujących Mikołajów, która odbyła się w miniony weekend w Świnoujściu. W zimnych falach Bałtyku wykąpało się około 300 osób!

W sobotę, 3 grudnia, przed południem, ulicami Świnoujścia przeszedł wesoły korowód Mikołajów. Wszyscy skierowali się w stronę plaży, gdzie następnie zrzucili ubrania i zanurzyli się w lodowatej wodzie. Warunki były wręcz idealne do morsowania. Temperatura powietrza oscylowała w okolicach zera, a woda miała temperaturę zaledwie 6 stopni Celsjusza.

Inwazja Mikołajów

Do Świnoujścia zjechali miłośnicy morsowania z różnych zakątków Polski. Byli to członkowie lokalnych klubów morsów, m.in. ze Szczecina, Stargardu, Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania, Leszna i Lubania. Łącznie około 300 osób, których łączy jedna pasja, czyli kąpiele w lodowatej wodzie.

Wydarzeniu towarzyszyły dodatkowe atrakcjie - gorące napoje, wspólna rozgrzewka, muzyka, ognisko i wybory miss i mistera Inwazji Morsujących Mikołajów. Były też wspólne zdjęcia. Nad bezpieczeństwem morsujących czuwali ratownicy WOPR.

Liczną grupę uczestników wydarzenia stanowili spacerowicze i ci, którzy swoją przygodę z morsowaniem mają jeszcze przed sobą. Otuleni w ciepłe ubrania stali na brzegu i przyglądali się kąpielom. Być może, zachęceni dobrą zabawą i gorącą atmosferą, w przyszłości przełamią swój strach i dołączą do grona miłośników morsowania?

Sonda
Czy kiedykolwiek morsowałeś/morsowałaś?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany