"Patriotyczne" morsowanie

Kąpiel w biało-czerwonych barwach. Tak szczecińskie morsy uczciły Święto Niepodległości

2022-11-11 14:10

Dla nich woda nigdy nie jest zbyt zimna. Może być jedynie... za ciepła. Miłośnicy morsowania wykorzystują każdą możliwą okazję, by zanurzyć się w lodowatej wodzie. Mimo, iż wyjątkowo ciepła jesień niezbyt sprzyja morsowym kąpielom, szczecińskie morsy postanowiły uczcić rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę po swojemu i w biało-czerwonych barwach wykąpali się w jeziorze Głębokie.

Jedni spędzają Święto Niepodległości na organizowanych z tej okazji marszach, piknikach i festynach, inni spotykają się, by śpiewać pieśni patriotyczne, a jeszcze inni wspólnie jeżdżą na rowerach. Miłośnicy morsowania obchodzą ten wyjątkowy dzień w typowy dla siebie sposób, czyli zanurzają się w lodowatej wodzie. Tak właśnie było w piątek, 11 listopada w Szczecinie na kąpielisku Głębokie.

Kąpiel w biało-czerwonych barwach. Szczecińskie morsy uczciły Święto Niepodległości

Mimo, iż rozpoczęcie wspólnej kąpieli planowane było na godz. 11:11, pierwsi śmiałkowie wskoczyli do wody już wcześniej. Inni w tym czasie jeszcze się rozgrzewali, na plażę przychodziły też kolejne osoby. Równo o godz. 11:11 uczestnicy spotkania rozpoczęli wspólną kąpiel w jeziorze Głebokie. Mimo iż woda była wyjątkowo ciepła, a temperatura powietrza przypominała bardziej wrzesień niż listopad, chętnych do pluskania się nie brakowało. We wspólnej "patriotycznej" kąpieli wzięło udział kilkadziesiąt osób. Wydarzeniu towarzyszyła odpowiednia oprawa, czyli pieśni patriotyczne, race, a także biało-czerwone barwy strojów kąpielowych, czapek czy innych elementów dość skąpej garderoby.

Organizatorem wydarzenia było Szczecińsko-Policki Klub "Morsy" im. Zbyszka Ulatowskiego.

Na "prawdziwe" morsowanie w mrozie, wśród śniegu i lodu, będzie jeszcze trzeba trochę poczekać. Prognozy na najbliższe dni, a nawet tygodnie nie przewidują gwałtownego ochłodzenia. Prędzej czy później prawdziwa zima jednak nadejdzie. Morsy muszą uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

Sonda
Czy kiedykolwiek morsowałeś/morsowałaś?
Nasi Partnerzy polecają