Lex TVN. Będzie protest w centrum Szczecina

i

Autor: Grzegorz Kluczyński "Lex TVN". Będzie protest w centrum Szczecina

"Lex TVN". Będzie protest w centrum Szczecina

2021-08-10 15:20

We wtorek, 10 sierpnia 2021, w wielu miastach Polski odbędą się protesty w obronie wolnych mediów i w sprawie tzw. "lex TVN". Organizatorzy zachęcają do wspólnego pikietowania pod hasłem: "Wolne media, wolni ludzie wolna Polska". Manifestacja odbędzie się również w Szczecinie, na placu Adamowicza. Jej początek zaplanowano na godzinę 17:00.

Chociaż koncesja stacji TVN 24 wygasa już za kilka tygodni, bo 26 września 2021 r., to wciąż nie ma decyzji w sprawie jej przedłużenia. Tymczasem w Sejmie ma się odbyć debata dotycząca "Lex TVN", czyli nowelizacji ustawy medialnej, która zmuszałaby właściciela TVN, amerykański koncern Discovery, do sprzedaży części udziałów w stacji. Organizatorzy protestu uważają, że jest to zamach na wolne media.

"My, obywatele i obywatelki o rozmaitych poglądach i profesjach, wierni swoim różnym przekonaniom i wyznaniom, pochodzący z wielu środowisk społecznych i zawodowych, z polskich miast, miasteczek i wsi, świadomi, że jedną z najważniejszych podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP, który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, "w trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny" - stajemy razem - by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce.

Bo Wolne Media, to Wolni Ludzie, a Wolni Ludzie, to Wolna Polska!"

- piszą organizatorzy protestu w mediach społecznościowych.

Czytaj też: Jeden z najważniejszych mostów w Szczecinie niespodziewanie zmienił nazwę! Co się stało?

W Szczecinie manifestacja planowana jest o godz. 17:00 na placu Pawła Adamowicza. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia.

Z TVN24 solidaryzują się również dziennikarze z całej Polski, którzy planują złożyć w Sejmie apel w obronie TVN, pod którym złożono ponad 750 podpisów.

Sonda
Czy oglądasz programy na antenie TVN?
Prezenterki TVN kontra prezenterki TVP
Nasi Partnerzy polecają