Słowianin

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Legendarny szczeciński "Słowianin" przejdzie metamorfozę. Jest wykonawca prac

2021-05-10 13:59

Mijają już trzy lata od momentu, gdy z powodów zagrożenia bezpieczeństwa, zamknięta została sala koncertowa legendarnego "Słowianina". Budynek, w którym mieści się dom kultury, wkrótce gruntowną metamorfozę. Miasto wybrało wykonawcę prac remontowo-budowlanych.

Przetarg na przebudowę "Słowianina" wygrało Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko Sp. z o.o. Budynek przy ul. Korzeniowskiego zostanie gruntownie przebudowany. W zakres prac wchodzi m.in: przebudowa i nadbudowa III kondygnacji, która przeznaczona jest na działalność Domu Kultury „Słowianin”; przebudowa wszystkich klatek schodowych; wymiana istniejącej konstrukcji dachu; prace instalacyjne; wykonanie elewacji budynku w oparciu o program prac konserwatorskich. Po przebudowie obiekt będzie miał nowy, bardziej funkcjonalny układ pomieszczeń dostosowany do obowiązujących norm.

Koszt inwestycji to prawie 14 milionów złotych. Wykonawca będzie miał na wykonanie zadania 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Zobacz też: Tutaj ludzkie mięso przerabiano na... BIGOS! Kamienica legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" już tak nie wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dom legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" zmienił się nie do poznania