IKEA w Poznaniu

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Sklep sieci IKEA położony obecnie najbliżej Szczecina, znajduje się w Poznaniu

Kto zbuduje sklep IKEA w Szczecinie? Wiemy, kiedy otwarcie!

2020-02-19 8:23

To jedna z najbardziej oczekiwanych komercyjnych inwestycji w Szczecinie. Już niebawem miłośnicy skandynawskich mebli, artykułów wyposażenia wnętrz i "kultowych" hot-dogów za 2 złote, będą mogli robić zakupy w szczecińskim sklepie sieci IKEA. Na placu budowy trwają intensywne prace.

O budowie sklepu IKEA w Szczecinie mówiło się od wielu lat. Dopiero na przełomie września i października ubiegłego roku mieszkańcy usłyszeli dobrą wiadomość: IKEA powstanie na działce w rejonie ulic Mieszka I i Białowieskiej, w miejscu, gdzie dotychczas znajdowały się warsztaty i salony samochodowe. Prace przygotowawcze ruszyły niemal natychmiast. Wyburzono istniejącą zabudowę w postaci dawnego biurowca "Polmozbytu" i pawilony, w których działały firmy branży motoryzacyjnej.

Kto zbuduje sklep IKEA w Szczecinie?

Roboty wyburzeniowe i ziemne już się zakończyły, teraz na ponad 7-hektarowej działce rozpocznie się budowa centrum handlowo-usługowego IKEA. Wybrano już wykonawcę prac. Jest nim szczecińska firma Prime Construction, która m.in. wybudowała budynek "Black Pearl" przy alei Niepodległości i zrewitalizowała zabytkowy budynek dawnej pralni przy ulicy Głowackiego.

Kiedy otwarcie IKEA w Szczecinie?

Prace budowlane potrwają przez najbliższy rok. Na terenie przy ul. Mieszka I powstanie obiekt o powierzchni ponad 47 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie to już dwunasty sklep sieci IKEA w Polsce i jednocześnie ostatni, który powstanie w standardowej wielkości. Otwarcie sklepu IKEA w Szczecinie planowane jest na pierwszą połowę 2021 roku.

Obecnie sklepy IKEA położone najbliżej Szczecina znajdują się w Poznaniu i Berlinie. Szczecinianie mogą również dokonywać zakupów za pośrednictwem sieci, z dostawą do domu lub możliwością odbioru towaru w punkcie w Przecławiu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany