Drogowskaz z błędem na ul. Arkońskiej

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Drogowskaz z błędem na ul. Arkońskiej

Szczecin: Nowy drogowskaz pokazuje trasę do miasta, które NIE ISTNIEJE!

2020-02-14 15:54

Kierowcy jadący świeżo wyremontowaną ulicą Arkońską, zwłaszcza ci, którzy przyjechali do nas zza zachodniej granicy, mogą się nieco zdziwić, gdy będą szukali drogi do jednej z niemieckich miejscowości. Mianowicie na drogowskazie, który został ustawiony tuż przy wjeździe na Rondo Olszewskiego, widnieje wskazówka jak dojechać do niemieckiego miasta, które... nie istnieje.

Wszystkiemu winna literówka. Mianowicie ktoś, kto projektował tablicę, nie doliczył się liter i zamiast nazwy "Eggesin", umieścił na niej napis "Egessin". Niby drobiazg, jednak robi sporą różnicę. Polscy kierowcy mogą nawet tego błędu nie zauważyć, jednak dla obywateli Niemiec może on się wydać wręcz rażący.

- Błąd z tablicą jest znany. Inwestycja nie jest jeszcze zakończona - uspokaja Piotr Zieliński ze szczecińskiego magistratu. - Takie błędy zazwyczaj usuwa się w trakcie procedur odbiorowych, gdzie zgłaszane są wykonawcy wszystkie niedociągnięcia.

Warto pamiętać, że chociaż ulica Arkońska została otwarta dla ruchu kołowego, wciąż formalnie jest placem budowy i podczas jazdy należy zachować szczególną ostrożność. Nieprzerwanie trwają ostatnie prace wykończeniowe i odbiory techniczne. Miejmy więc nadzieję, że ten drobny, aczkolwiek dość istotny błąd, zostanie szybko poprawiony.

Eggesin to niewielkie miasteczko położone około 50 kilometrów od Szczecina, w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, w pobliżu Ueckermünde, Puszczy Wkrzańskiej i Zalewu Szczecińskiego.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany