Podopieczni szczecińskiego schroniska już w nowym miejscu

i

Autor: ZUK Szczecin Podopieczni szczecińskiego schroniska już w nowym miejscu

Trwa konkurs

Kto będzie zarządzał szczecińskim schroniskiem dla zwierząt? Miasto szuka kierownika

2023-02-07 8:10

Szczecińskie schronisko dla bezdomnych zwierząt ma nie tylko zupełnie nową siedzibę przy ul. Południowej. Placówka będzie miała również nowe kierownictwo. Zakład Usług Komunalnych ogłosił konkurs na kierownika schroniska. Kto może się zgłosić i jakie warunki musi spełnić?

Chętni, którzy chcieliby podjąć się tego odpowiedzialnego zadania, mogą zgłaszać swoje kandydatury do 24 lutego. Do obowiązków i zadań nowego kierownika należeć będzie między innymi: organizowanie, nadzór i koordynowanie pracy schroniska, nadzór nad obiektem, przeprowadzanie prac konserwacyjnych i remontów, sporządzanie i realizacja planów budżetowych, prowadzenie sprawozdawczości, pozyskiwanie dodatkowych funduszy i darowizn na działalność, zwiększanie zainteresowania społecznego działalnością schroniska, kreowanie jego dobrego wizerunku i współpraca z mediami.

Kto może zostać kierownikiem szczecińskiego schroniska dla zwierząt?

- Kluczowym warunkiem udziału w konkursie jest przedstawienie w formie pisemnej swojej koncepcji funkcjonowania i rozwoju schroniska z uwzględnieniem takich aspektów jak: organizacja pracy w schronisku, organizacja procesu adopcji, prowadzenie działań edukacyjnych i promocji zachowań ludzkich w zakresie postępowania ze zwierzętami, organizacja wolontariatu, współpracy z wolontariuszami i organizacjami pozarządowymi oraz komunikacja społeczna m.in. z wykorzystaniem środków masowego przekazu i mediów społecznościowych - tłumaczy Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Inne niezbędne wymagania to m.in.: obywatelstwo polskie, wykształcenie wyższe pierwszego lub drugiego stopnia , co najmniej trzyletni staż pracy lub prowadzenie przez co najmniej 3 lata działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na danym stanowisku.

U kandydatów mile widziane są także m.in.: znajomość ustaw i innych dokumentów związanych z kierowaniem tego typu placówką, doświadczenie w kierowaniu zespołem pracowników (min. 2 lata) i w pracy w administracji publicznej (min. rok) oraz prawo jazdy kat. B. Przydatne na tym stanowisku będą również: umiejętności organizacyjno-menadżerskie, profesjonalizm, zdolności interpersonalne umożliwiające budowanie właściwych relacji, umiejętność pracy pod presją czasu i decyzyjność.

Oferty należy składać lub przesyłać w zamkniętych kopertach z napisem: „Nabór na wolne stanowisko urzędnicze – Kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt” do sekretariatu Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu 125A w terminie do: 24.02.2023 r. do godz. 15:00.

Sonda
Czy Ty też wspierasz bezdomne zwierzaki?
Policjanci ratowali psa, który utknął na dachu
Nasi Partnerzy polecają