Nowe, lepsze miejsce

Podopieczni szczecińskiego schroniska już w nowym miejscu. Była też pierwsza operacja

2023-02-02 14:29

Przeprowadzka trwała dwa dni. W tym czasie wszyscy podopieczni szczecińskiego schroniska dla zwierząt zostali przeniesieni do nowej siedziby przy ul. Południowej, gdzie mają zdecydowanie lepsze warunki niż w dotychczasowym miejscu przy al. Wojska Polskiego. W nowym schronisku odbyła się również pierwsza operacja jednego z czworonogów.

Trwające dwa dni przewożenie zwierząt do nowego miejsca to tylko jeden z elementów przeprowadzki schroniska.

- Przez ten czas udało się przetransportować wszystkie 45 psiaków i 5 kotów - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Psy trafiły do pojedynczych, ogrzewanych boksów. Koty do urządzonego domu kota, gdzie mają domki, drapaki czy zabawki.

Przewiezienie zwierząt nie oznacza jednak końca przeprowadzki. W schronisku trwa urządzanie pomieszczeń, ustawianie mebli, organizowanie miejsca, gdzie składana będzie karma dla zwierząt czy leki.

- W pierwszej kolejności trzeba jednak było przygotować salę operacyjną, gdyż jeden z podopiecznych schroniska potrzebował pomocy pani weterynarz - dodaje Andrzej Kus. Skutecznie przeprowadzono już pierwszą operację, łapy.

Społeczni opiekunowie wolno żyjących kotów mogą zgłaszać się po karmę do nowej siedziby schroniska w przyszły czwartek (09.02) i sobotę (11.02), od godz. 8:00 do 16:00. Żeby dojechać na miejsce, należy kierować się krajową 10, zjazd na ogrody działkowe Górki Ustowskie, pod ciepłociągiem.

Quiz. Rasy psów. Rozpoznasz je po jednym zdjęciu?

Pytanie 1 z 10
Co to za rasa?
Quiz: Co to za rasa psa?
Wojenne koty