Koszmar wojny zaskoczył ich na wakacjach w Egipcie. Ukraińscy turyści wylądowali w Goleniowie

i

Autor: Domin Koszmar wojny zaskoczył ich na wakacjach w Egipcie. Ukraińscy turyści wylądowali w Goleniowie

Koszmar wojny zaskoczył ich na wakacjach w Egipcie. Ukraińscy turyści wylądowali w Goleniowie [ZDJĘCIA]

To miał być beztroski wypoczynek w ciepłych krajach. Wojna zaskoczyła ich podczas wakacji w Egipcie. Ukraińscy turyści dosłownie z dnia na dzień stali się uchodźcami. W niedzielę, 6 marca, na lotnisku w podszczecińskim Goleniowie wylądowały egipskie samoloty z blisko 600 Ukraińcami, którzy wypoczywali w Hurgadzie i Szarm el-Szejk.

Dramatyczne doniesienia z Ukrainy dotarły do nich, gdy wypoczywali daleko od domu. W jednym momencie beztroskie wakacje zmieniły się w prawdziwe piekło. Strach o losy bliskich, niepewność jutra, lęk przed wojną - to wszystko towarzyszyło im, zamiast beztroski w promieniach egipskiego słońca.

Czytaj też: W pociągu ludzie mdleli, załatwiali się do woreczków. Anna nawet nie pożegnała się z mężem. "Daj Boże, żeby to wszystko się skończyło"

Do domu wrócić nie mogli, bo na Ukrainę nie latały samoloty. Część ukraińskich turystów spędziła w Egipcie tydzień dłużej niż planowali. Nie ponieśli z tego tytułu żadnych kosztów. Pokryły je hotele. Przelot liniami EgyptAir sfinansował przewoźnik. W niedzielę blisko 600 osób wylądowało na lotnisku w Goleniowie. Były to zarówno rodziny z dziećmi, jak i starsi ludzie. To już kolejna grupa Ukraińców, która wylądowała w Goleniowie. Loty będą odbywały się do końca przyszłego tygodnia.

Część osób przetransportowanych z Egiptu chce wrócić na Ukrainę, bronić swojej ojczyzny przed rosyjskim agresorem. Ci, którzy nie będą mogli wrócić, znajdą schronienie w Polsce, m.in. w przygotowanych tymczasowych ośrodkach dla uchodźców.

Czytaj też: Rusłan sprzedaje rower i jedzie na Ukrainę. "Muszę walczyć!" [WIDEO]

Sonda
Wojna na Ukrainie. Ile może potrwać, Twoim zdaniem?
Sprzedaje rower, żeby wrócić na Ukrainę. Ruslan będzie bronił swojej ojczyzny