Koniec noszenia maseczek w Szczecinie i Zachodniopomorskiem! Jest oficjalna decyzja rządu!

2020-05-27 11:25 gk
Maseczka
Autor: Terri Sharp / CC0 / pixabay.com

Noszenie maseczek jest obowiązkowe od ponad miesiąca i nie należy do przyjemności. Trudności ze swobodnym oddychaniem, parujące okulary i ogólny dyskomfort sprawiają, że niechętnie zakrywamy usta i nos. W środę (27.05.2020) rząd wydał decyzję w tej sprawie. Maseczki nie będą już obowiązkowe w każdym miejscu. Wciąż będą jednak wyjątki.

Maseczki w Zachodniopomorskiem nieobowiązkowe. Od kiedy?

Podczas wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział zniesienie obowiązku zakrywania nosa i ust w części kraju. Decyzja dotyczy również województwa zachodniopomorskiego. Maseczki będziemy mogli zdjąć już w najbliższą sobotę, 30 maja, z zachowaniem dystansu 2 metrów - w przestrzeniach otwartych, ale także w miejscach, gdzie ten dystans zostanie zachowany.

Gdzie będzie trzeba nosić maseczki?

Decyzja rządu nie oznacza całkowitego zniesienia obowiązku noszenia maseczek. Będą one nadal obowiązkowe w miejscach, gdzie ryzyko zarażenia się jest większe, m.in. w budynkach użyteczności publicznej, sklepach, tramwajach i autobusach czy w pociągach.

Jakie obostrzenia zostaną jeszcze zniesione?

Od 30 maja zostaną również zniesione limity osób w placówkach handlowych i gastronomicznych, a także w kościołach. Przywrócona zostanie również możliwość zgromadzeń - do 150 osób.

Kolejne zmiany nastąpią tydzień później, 6 czerwca. Otwarte zostaną kina i teatry. Będzie w nich jednak obowiązywał limit osób do 50 procent całego zapełnienia. Podobnie będzie z koncertami. Będą mogły być organizowane, jednak z zachowaniem limitu 150 osób.

Z zachowaniem reżimu sanitarnego otwarte zostaną również kluby fitness, siłownie i baseny.

Nadal nie będą mogły odbywać się imprezy w zamkniętych klubach.

Ponownie będą mogły odbywać się wesela - z zachowaniem limitu do 150 osób. Weselnicy będą mogli być bez maseczek.

Super Raport 25 V (goście: Gawkowski, Karczyński)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ