Komunikacyjna REWOLUCJA w Szczecinie. Zmieni się nie tylko ulica Kolumba. Zobacz wizualizacje! [GALERIA]

2020-12-29 10:56

Tutaj nawet ostrożna jazda samochodem może skutkować uszkodzeniem zawieszenia. Podróż tramwajem, którym niemiłosiernie buja na lewo i prawo, też do przyjemności nie należy. Ulica Kolumba od wielu lat jest w katastrofalnym stanie. To na szczęście wkrótce się zmieni. Zmiany czekają także torowisko w ciągu alei Powstańców Wielkopolskich i wysłużoną pętlę tramwajową na Pomorzanach. Miasto szuka wykonawcy prac, które zajmą łącznie dwa lata.

Ostatni remont ulicy Kolumba miał miejsce w drugiej połowie lat 80., czyli ponad 30 lat temu. Jest to jedna z głównych dróg łączących centrum z Pomorzanami, panuje więc tutaj duży ruch. Poza tramwajami i samochodami osobowymi przejeżdża tędy wiele ciężkich pojazdów. To spowodowało, że nawierzchnia jest bardzo zniszczona. Nierówny asfalt, "klawiszujące" płyty betonowe na torowisku, pozapadane studzienki - to wszystko sprawia, że nawet ostrożna jazda samochodem może skończyć się uszkodzeniem zawieszenia.

Zobacz też: Czy jesteś STUPROCENTOWYM szczecinianinem? Koniecznie rozwiąż ten TEST!

To ma się zmienić za sprawą gruntownej przebudowy, która planowana jest już niebawem. W efekcie ulice Kolumba i Chmielewskiego mają wyglądać jak zmodernizowana ul. Arkońska czy Potulicka. Wyremontowane zostanie torowisko, jezdnia, chodniki, powstaną nowe drogi dla rowerów i wyniesione przystanki typu wiedeńskiego.

Zmieni się również dojazd do Pomorzan od strony pl. Szyrockiego. Przebudowane zostanie torowisko i przystanki na al. Powstańców Wielkopolskich. W rejonie przyszłej stacji SKM Szczecin Pomorzany powstanie nowy przystanek.

Zobacz też: Szczecin: To uczucie NIE PRZETRWA? Dowody miłości wbrew zakazom [ZDJĘCIA]

Ogromna metamorfoza czeka także wysłużoną pętlę tramwajową, która zostanie powiększona i dostosowana do obecnie obowiązujących norm.

To jednak nie koniec planów związanych z modernizacją torowisk w tej części miasta. Przebudowa obejmie swoim zasięgiem również ulicę Dworcową, Nową i Nabrzeże Wieleckie.

Spółka Tramwaje Szczecińskie czeka na oferty firm zainteresowanych inwestycją do 25 lutego. Wykonawca będzie miał na wykonanie zadania prawie dwa lata od daty podpisania umowy.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Często stoisz w korkach?
To się mogło skończyć TRAGICZNIE! Wdrapali się na tramwaj. Grożą im POWAŻNE konsekwencje
Nasi Partnerzy polecają