Komary terroryzują szczecinan. Jest dobra wiadomość!

i

Autor: FotoshopTofs / CC0 / pixabay.com Komary terroryzują szczecinan. Jest dobra wiadomość!

Komary terroryzują szczecinan. Jest dobra wiadomość!

2021-09-17 14:19

W ostatnich tygodniach komary są prawdziwą plagą Szczecina. Można je spotkać dosłownie wszędzie i są nie do zniesienia. Kąsają zarówno mieszkańców centrum miasta, Pomorzan, Gumieniec, Pogodna, jak i Prawobrzeża. Sygnały o złośliwych insektach płyną dosłownie zewsząd, a w mediach społecznościowych co najmniej kilka razy dziennie pojawiają się niepokojące informacje od mieszkańców. Wcześniejsze akcje odkomarzania na niewiele się zdały. Dlatego miasto zapowiada kolejną.

Po sygnałach od mieszkańców dyrektor Zakładu Usług Komunalnych podjął decyzję, że przeprowadzone zostanie kolejne odkomarzanie Szczecina. Rozpocznie się w trybie pilnym - w nocy z piątku na sobotę (17/18 września). Akcja obejmie blisko 90 hektarów miasta: parki, skwery, cmentarze, schronisko dla bezdomnych zwierząt czy tereny położone przy kąpielisku Głębokie.

Czytaj też: "Zuchwała" kradzież podczas otwarcia plaży w Dąbiu. Nie zgadniesz, na co połasił się złodziej!

- Pracownicy zajmą się także kompleksem rekreacyjnym na Arkonce i obleganym kompleksem rekreacyjnym położonym nad jeziorem Dąbie - informuje Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Zachęcamy jednocześnie do odkomarzania właścicieli i administratorów pozostałych terenów: spółdzielni mieszkaniowych, firm itp.

Jest to już czwarte odkomarzanie, jakie przeprowadzone zostanie w tym roku. Pierwsze miało miejsce w lipcu, dwa kolejne w sierpniu. Środek, który posłuży do walki z komarami jest skuteczny również w walce z meszkami i kleszczami.

Czytaj też: Szczecin: Boże Narodzenie za trzy miesiące... ale nie tutaj! [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy odczułeś w tym roku plagę komarów?
Plaża w Szczecinie Dąbiu otwarta po długim remoncie