Plaża w Dąbiu otwarta po remoncie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Kąpielisko Dąbie przeszło gruntowną przebudowę

"Zuchwała" kradzież podczas otwarcia plaży w Dąbiu. Nie zgadniesz, na co połasił się złodziej!

2021-09-17 8:03

W środę wieczorem, po długiej przerwie spowodowanej remontem, zostało otwarte kąpielisko miejskiej nad jeziorem Dąbie. Pomimo niesprzyjającej pogody, na dąbskiej plaży pojawiło się wiele osób, które chciały zobaczyć efekt wielomiesięcznych prac. Nie obyło się jednak bez niespodziewanych incydentów. Jeden z odwiedzających postanowił wziąć sobie coś na pamiątkę. Nikt się jednak nie spodziewał, że obiektem jego zainteresowania będzie ten przedmiot!

Na miejskim kąpielisku nad jeziorem Dąbie zmieniło się dosłownie wszystko. Przebudowana została zarówno sama plaża i jej otoczenie. Do dyspozycji są place zabaw, miejsca piknikowe, ławki i drewniane siedziska, a także miejsca do gry w tenisa, siatkówkę czy szachy. W miejscu starych, zaniedbanych baraków powstały zupełnie nowe budynki, w których znalazły się biura, pomieszczenia socjalne i toalety. I to właśnie w jednej z toalet doszło do kradzieży.

Odnowiona plaża została objęta monitoringiem. I już pierwszego dnia spełnił on swoją funkcję w stu procentach.

Czytaj też: W sezonie się nie udało. Plaża w Szczecinie Dąbiu otwarta po długim remoncie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

- Dzięki niemu zobaczyliśmy, jak jeden z mężczyzn chciał przywłaszczyć sobie... szczotki do mycia toalet! - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Wychodził z pomieszczeń z wypchanym plecakiem z którego wystawały mu wspomniane szczotki.

Amator sprzętu do czyszczenia toalet natychmiast został wyproszony z plaży. Wcześniej jednak oddał to, co chciał ukraść.

Plaża w Dąbiu czynna jest przez cały rok. Kompleks jest otwarty codziennie, w godz. 10:00-18:00. Poza sezonem letnim, wstęp jest bezpłatny.

Czytaj też: "Królowe Życia": Jakie relacje łączą Arka ze Szczecina z synem?

Sonda
Które kąpielisko w Szczecinie jest najlepsze?
Plaża w Szczecinie Dąbiu otwarta po długim remoncie