Kolejki po paszporty nie maleją. Dodatkowe terminy w Zachodniopomorskiem

i

Autor: Grzegorz Kluczyński, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki Kolejki po paszporty nie maleją. Dodatkowe terminy w Zachodniopomorskiem

Kolejki po paszporty nie maleją. Dodatkowe terminy w Zachodniopomorskiem

2022-03-25 11:33

W ostatnim czasie znacznie wzrosło zainteresowanie wyrobieniem paszportu. Ma to związek ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, ale też z wojną na Ukrainie. Wniosków o paszport jest niemal dwukrotnie więcej niż jeszcze kilka tygodni temu. Umówienie się na wizytę w urzędzie dosłownie graniczy z cudem. W rozładowaniu kolejek mają pomóc "paszportowe soboty".

Zainteresowanie wyrobieniem paszportu jest ogromne. Tylko w pierwszym tygodniu marca, w Szczecinie złożono ponad 2 tysiące wniosków, czyli prawie dwa razy więcej niż np. w lutym. Rozwiązaniem problemu wzmożonego ruchu interesantów mają być tzw. "paszportowe soboty", czyli dodatkowe dyżury.

W soboty 26 marca oraz 2 kwietnia w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, w Delegaturze ZUW w Koszalinie oraz Terenowych Punktach Paszportowych w: Gryficach, Myśliborzu i Wałczu można będzie złożyć wniosek paszportowy lub odebrać gotowy dokument. W sobotę, 26 marca czynny będzie również Terenowy Punkt Paszportowy w Szczecinku, natomiast w sobotę, 2 kwietnia zapraszamy do TPP w Łobzie.

Czytaj też: Jest praca w szczecińskiej straży miejskiej. Kto może złożyć CV? Ile można zarobić?

- Od 1 do 17 marca w 8 punktach na terenie województwa zachodniopomorskiego przyjęliśmy już 6696 wniosków o paszport. To o tysiąc wniosków więcej, niż przez cały luty 2022 – mówi wicewojewoda Mateusz Wagemann. – Zależy nam na sprawnej obsłudze klientów, dlatego w Szczecinie i Koszalinie organizujemy już kolejne „paszportowe soboty” i po raz pierwszy otwieramy w soboty terenowe punkty paszportowe.

W ZUW w Szczecinie i Delegaturze ZUW w Koszalinie w godz. 8:00 - 15:00 będą przyjmowani klienci, którzy zarezerwują wizytę internetowo. W Terenowych Punktach Paszportowych klienci będą obsługiwani również w godz. 8.00 - 15.00, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym. Składający wniosek powinni wcześniej wnieść opłatę paszportową.

Czytaj też: Co dalej z trasą średnicową? Kiedy powstanie kolejny etap obwodnicy centrum Szczecina?

Sonda
Czy formalności związane z wyrobieniem paszportu powinny być prostsze?
Wielkie i małe gesty. Szczecin solidarny z Ukrainą