Kolejki po paszporty w Szczecinie. Dwa razy więcej wniosków

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Kolejki po paszporty w Szczecinie. Dwa razy więcej wniosków

Kolejki po paszporty w Szczecinie. Dwa razy więcej wniosków

2022-03-07 15:59

Wybuch wojny na Ukrainie spowodował, że wzrosło zainteresowanie paszportami. W ubiegłym tygodniu interesanci złożyli w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie blisko dwa razy więcej wniosków o wydanie paszportu. W rozładowaniu kolejek mają pomóc "paszportowe soboty".

Zainteresowanie wyrobieniem paszportu jest ogromne. W minionym tygodniu w Szczecinie złożono ponad 2 tysiące wniosków. Internetowe umówienie wizyty w urzędzie nie działa, po prostu nie ma wolnych miejsc. Trzeba iść do urzędu osobiście i odstać w kolejce.

Czytaj też: Polak i Ukrainiec razem "sprzątają" świat. Nowy antywojenny mural w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Rozwiązaniem problemu wzmożonego ruchu interesantów mają być tzw. "paszportowe soboty", czyli dodatkowe dyżury. W 2022 roku odbywały się już czterokrotnie. W zależności od zainteresowania, akcja będzie kontynuowana ze zwiększoną częstotliwością.

Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego nie muszą przyjeżdżać do Szczecina, żeby wyrobić paszport. W kilku miastach regionu działają terenowe punkty paszportowe, w których można załatwić formalności. Znajdują się one m.in. w delegaturze ZUW w Koszalinie, a także w Świnoujściu, Wałczu, Gryficach, Łobzie i Myśliborzu.

Czytaj też: Koszmar wojny zaskoczył ich na wakacjach w Egipcie. Ukraińscy turyści wylądowali w Goleniowie [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy formalności związane z wyrobieniem paszportu powinny być prostsze?
Polak i Ukrainiec razem "sprzątają" świat. Nowy antywojenny mural w Szczecinie