Polak i Ukrainiec wspólnie sprzątają świat. Nowy antywojenny mural w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Polak i Ukrainiec wspólnie "sprzątają" świat. Nowy antywojenny mural w Szczecinie

Polak i Ukrainiec razem "sprzątają" świat. Nowy antywojenny mural w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-03-07 16:32

Polak i Ukrainiec, którzy zamierzają wspólnie "posprzątać" świat. To już kolejne dzieło, po niebiesko-żółtym słoneczniku" z antywojennym hasłem, które powstało w Szczecinie w związku z rosyjską napaścią na Ukrainę. W ten sposób przedstawiciele szczecińskiego street-artu sprzeciwiają się wojnie, która toczy się tuż za wschodnią granicą Polski.

Kilka dni temu, na jednym z filarów Trasy Zamkowej pojawił się antywojenny mural autorstwa Macieja "Kredy" Jurkiewicza, przedstawiający kwiat słonecznika, symbol Ukrainy w jej barwach narodowych i hasło "No war". W weekend w plenerowej galerii street-artu pod estakadami Trasy Zamkowej pojawiło się kolejne dzieło potępiające rosyjską agresję i wyrażające solidarność z Ukrainą.

Mural, który powstał w sąsiedztwie parkingu przy ul. Duczyńskiego, przedstawia dwie postaci w barwach Polski i Ukrainy, które zamierzają wspólnie "posprzątać" świat, wyrzucając kłopotliwy "śmierdzący" do śmietnika. Ważną rolę odgrywa tutaj gra słów, które układają się w nazwisko rosyjskiego przywódcy, Władimira Putina. Autorem dzieła jest Adam Szewczyk, który zadedykował swoje dzieło "dla Nastki i całej wolnej Ukrainy".

Czytaj też: Koszmar wojny zaskoczył ich na wakacjach w Egipcie. Ukraińscy turyści wylądowali w Goleniowie [ZDJĘCIA]

Przestrzeń pod estakadami Trasy Zamkowej jest największą plenerową galerią street-artu w Szczecinie i swego rodzaju "hyde-parkiem", w którym artyści, za pośrednictwem swoich dzieł przekazują ważne przesłania lub pokazują swoje spojrzenie na problemy otaczającego nas świata i bieżące wydarzenia. W przeszłości na betonowych filarach pojawiały się m.in. dzieła związane z dyskryminacją mniejszości seksualnych czy Strajkiem Kobiet.

Czytaj też: W pociągu ludzie mdleli, załatwiali się do woreczków. Anna nawet nie pożegnała się z mężem. "Daj Boże, żeby to wszystko się skończyło"

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać jeszcze więcej murali?
Polak i Ukrainiec razem "sprzątają" świat. Nowy antywojenny mural w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany