Jest praca w szczecińskiej straży miejskiej. Kto może złożyć CV? Ile można zarobić?

i

Autor: Archiwum Jest praca w szczecińskiej straży miejskiej. Kto może złożyć CV? Ile można zarobić?

Jest praca w szczecińskiej straży miejskiej. Kto może złożyć CV? Ile można zarobić?

2022-03-24 12:14

To przede wszystkim praca dla tych, którzy chcą pełnić służebną rolę wobec lokalnej społeczności i zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Nabór chętnych prowadzi szczecińska straż miejska i poszukuje osób, które chciałyby założyć mundur. Na czym polega praca w straży miejskiej? Ile zarabia strażnik miejski? Gdzie należy się zgłosić? Wyjaśniamy. Czasu na decyzję jest niewiele, a liczba wakatów ograniczona!

Praca w straży miejskiej to zajęcie przede wszystkim dla osób, które chciałyby pomagać lokalnej społeczności i nie boją się wymagającej i odpowiedzialnej pracy. Zadaniem funkcjonariusza będzie przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców Szczecina i ochronę porządku publicznego w mieście.

Ochrona porządku publicznego, w tym m.in. działania patrolowo-interwencyjne, podejmowanie czynności w przypadku naruszeń przepisów prawa, ochrona mienia oraz życia i zdrowia mieszkańców, zabezpieczanie zgromadzeń i imprez publicznych – to główne zadania osoby zatrudnionej na stanowisku aplikanta. Straż miejska oferuje pracę patrolową w terenie, w systemie trzyzmianowym. Co bardzo istotne - jest to zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Obecnie szczecińska straż miejska prowadzi nabór na 5 stanowisk aplikantów.

Czytaj też: Afera w szczecińskiej "Starce". Hektolitry wódki sprzedawane "na lewo". Cztery osoby z zarzutami

- Aplikantem straży miejskiej może zostać osoba, która spełnia następujące wymagania formalne: obywatelstwo polskie, wykształcenie co najmniej średnie, sprawność fizyczna i psychiczna predysponująca do pracy w służbach - tłumaczy st. insp. Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej. - Kandydat musi mieć ukończone 21 lat, nienaganną opinię, nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za ścigane z oskarżenia publicznego i umyślnie popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, musi mieć również uregulowany stosunek do służby wojskowej. Obowiązkowo kandydat na strażnika miejskiego musi posiadać prawo jazdy kat.B.

Dodatkowo mile widziane będą m.in.: wykształcenie wyższe (na kierunku administracja, bezpieczeństwo publiczne, ochrona środowiska), a także doświadczenie w pracy na stanowisku związanym ze stosowaniem przepisów prawa, doświadczenie w pracy w firmach lub instytucjach zajmujących się utrzymaniem bezpieczeństwa i porządku publicznego, posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi, znajomość języków obcych, wiedza o działalności straży miejskiej i znajomość topografii Szczecina.

- Wymagamy umiejętności podporządkowania się szczególnej dyscyplinie służbowej, umiejętności pracy w grupie oraz odporności na stres - dodaje Joanna Wojtach. - Oferujemy stabilne zatrudnienie, tak pożądane obecnie na rynku pracy, z wynagrodzeniem zasadniczym 3300 zł brutto, dodatek za wieloletnią pracę od 5 do 20 procent, uzależniony od posiadanego stażu pracy, premie motywacyjne w zależności od wyników pracy, system nagród uznaniowych.

Po roku zatrudnienia możliwość przedłużenia umowy i awansu na stanowisko młodszego strażnika z podwyższonym wynagrodzeniem „trzynastą pensję”, bezpłatne szkolenia.

Termin składania aplikacji upływa 15 kwietnia o godzinie 12:00. Szczegółowe informacje na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta.

Czytaj też: Śmiała się z niego cała Polska. Jak teraz wygląda słynny "lewitujący przystanek" w Szczecinie? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz działania szczecińskiej straży miejskiej?
Pies zostawiony w rozgrzanym kamperze na pewną śmierć. Uratowali go bohaterscy strażnicy miejscy