Kołbaskowo: W ciężarówce miały być stoliki kawowe. To był PRZEMYT na gigantyczną skalę! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-03-25 10:36

To miał być transport mebli, a dokładniej stolików kawowych. Po otwarciu kartonów okazało się jednak, że ich zawartość była zupełnie inna. W tym przypadku intuicja celników okazała się wyjątkowo trafna. To była akcja przemytnicza na ogromną skalę.

Do zdarzenia doszło w pobliżu przejścia granicznego w Kołbaskowie. W skontrolowanym przez funkcjonariuszy KAS samochodzie ciężarowym, który jechał do Polski z Belgii, miały znajdować się stoliki kawowe. Tak wynikało z dokumentacji. Jednak po sprawdzeniu zawartości kartonów okazało się, że towar nie tylko nie zgadza się z tym, który widniał w dokumentach, ale jest również nielegalny.

- Zamiast mebli znaleziono ok. 3,4 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, o szacunkowej wartości rynkowej ponad 2,5 mln zł - informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - To największe ujawnienie w historii zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej - dodaje.

Gdyby nielegalne papierosy trafiły do obrotu, Skarb Państwa zostałby narażony na uszczuplenia należności publicznoprawnych w kwocie około 4 milionów złotych.

Zobacz też: Dron zadebiutował w zachodniopomorskiej drogówce. Efekt przeszedł oczekiwania [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy palisz papierosy?
Zamiast stolików kawowych przewozili nielegalne papierosy