Kołbaskowo: W ciężarówce miały być stoliki kawowe. To był PRZEMYT na gigantyczną skalę! [ZDJĘCIA, WIDEO]

To miał być transport mebli, a dokładniej stolików kawowych. Po otwarciu kartonów okazało się jednak, że ich zawartość była zupełnie inna. W tym przypadku intuicja celników okazała się wyjątkowo trafna. To była akcja przemytnicza na ogromną skalę.

Do zdarzenia doszło w pobliżu przejścia granicznego w Kołbaskowie. W skontrolowanym przez funkcjonariuszy KAS samochodzie ciężarowym, który jechał do Polski z Belgii, miały znajdować się stoliki kawowe. Tak wynikało z dokumentacji. Jednak po sprawdzeniu zawartości kartonów okazało się, że towar nie tylko nie zgadza się z tym, który widniał w dokumentach, ale jest również nielegalny.

- Zamiast mebli znaleziono ok. 3,4 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, o szacunkowej wartości rynkowej ponad 2,5 mln zł - informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - To największe ujawnienie w historii zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej - dodaje.

Gdyby nielegalne papierosy trafiły do obrotu, Skarb Państwa zostałby narażony na uszczuplenia należności publicznoprawnych w kwocie około 4 milionów złotych.

Zobacz też: Dron zadebiutował w zachodniopomorskiej drogówce. Efekt przeszedł oczekiwania [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zamiast stolików kawowych przewozili nielegalne papierosy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE