30-latka nie miała szans

Kobieta zginęła po upadku z 10. piętra. Co w tym czasie robiła policja? "Nie komentujemy sprawy"

2022-11-04 12:34

Nie milkną echa dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się w Szczecinie. W poniedziałek, 31 października, młoda kobieta wypadła z okna wieżowca przy ul. Wilczej. Niestety zginęła na miejscu. W sieci wciąż krąży nagranie, na którym widać całe zdarzenie. Słychać na nim, jak 30-latka błaga o pomoc. Wiadomo, że na miejscu byli obecni policjanci. Jak wyglądała ich interwencja?

Koszmar w Szczecinie. Kobieta wypadła z okna wieżowca przy ul. Wilczej

Do dramatu doszło w poniedziałek, 31 października. W sieci pojawiło się nagranie, pokazujące 30-latkę siedzącą na oknie znajdującym się na 10. piętrze wieżowca. W pewnym momencie kobieta próbuje wejść z powrotem do budynku. Ktoś trzyma ją za ręce i próbuje wciągnąć. Słychać przerażający krzyk. Niestety, nie udaje się jej dostać do środka. Kobieta w pewnym momencie spada na dach przedsionka prowadzącego do klatki schodowej. Nie przeżyła upadku.

Czytaj: Wypadła z okna wieżowca i zginęła. "To była taka młoda dziewczyna"... W miejscu tragedii palą się znicze

W tym wieżowcu doszło do tragedii. Zobacz zdjęcia:

Sprawę wyjaśnia Prokuratura Rejonowa Szczecin Zachód, która prowadzi śledztwo z art. 151 Kodeksu karnego. Śledczy zbierają materiały i ustalają przebieg zdarzenia. - Ciało kobiety zostało zabezpieczone do sekcji. Postępowanie jest prowadzone w sprawie, nikomu nie postawiono zarzutów - powiedziała prok. Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Nie żyje 30-latka, która wypadła z okna. Jak wyglądała interwencja policji?

Według świadków policjanci pojawili się na miejscu bardzo szybko. Jeden z nich miał zostać na dole. Drugi wjechał na 10 piętro, aby pomóc rodzinie. Zwróciliśmy się do rzecznika KMP w Szczecinie z prośbą o wyjaśnienie, jakie działania zostały podjęte na miejscu przez przybyłych funkcjonariuszy policji.

- Z uwagi na wagę zdarzenia i jego charakter nie komentujemy sprawy od samego początku. Mając na uwadze bezpieczeństwo i szacunek do rodziny zmarłej prosimy o uszanowanie tej decyzji - przekazał nam mł. asp. Paweł Pankau ze szczecińskiej jednostki policji.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu: 121 212
  • pokonackryzys.pl
Sonda
Czy masz zaufanie do policji?
Tragedia w Tarnowie. Znaleziono zwłoki czterech osób
Nasi Partnerzy polecają