Właściciel znanego szczecińskiego ośrodka dla zwierząt stanie przed sądem. Jest oskarżony o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem

i

Autor: Jecqan / CC0 / pixabay.com Właściciel znanego szczecińskiego ośrodka dla zwierząt stanie przed sądem. Jest oskarżony o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem

Szokujące szczegóły

Karmił zwierzęta zwłokami! Właściciel znanego szczecińskiego ośrodka dla zwierząt stanie przed sądem

2022-09-08 14:15

Miał przetrzymywać ranne zwierzęta w przyczepie samochodowej, nie karmić i nie udzielać pomocy medycznej. Właściciel znanego ośrodka dla dzikich zwierząt w szczecińskim Wielgowie jest oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Miał też karmić padłymi zwierzętami inne zwierzęta. Do sądu trafił akt oskarżenia przeciw Michałowi K.

O zarzutach dla mężczyzny poinformował w czwartek, 8 września portal rmf24.pl. W ośrodku miało dochodzić do przypadków znęcania się nad przebywającymi w nim dzikimi zwierzętami.

- Mężczyzna ten miał nie później niż do dnia 6 listopada 2019 roku znęcać się nad przebywającymi w schronisku zwierzętami, ptakami drapieżnymi rasy: bielik, myszołów, bocian, kruk oraz struś, utrzymując je w niewłaściwych warunkach bytowania, w pomieszczeniach zbyt małych i przegęszczonych, nieadekwatnych do ich naturalnych potrzeb - informuje rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala.

Czytaj też: Zabytkowe płyty nagrobne w ogródku działkowym. Szczecińscy policjanci w akcji

Ciąg dalszy pod wideo

Malutkie łabądki nowymi pacjentami Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

Michałowi K. zarzuca się, że w bliżej nieokreślonym czasie do sierpnia 2019 roku w tym samym miejscu i czasie znęcał się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

- Przetrzymywał przez wiele dni zamknięte w przyczepie samochodowej zwierzęta przywiezione z interwencji nie udzielając im niezbędnej pomocy, a także nie udzielając żywności i picia, zadając w ten sposób zwierzętom ból i cierpienie, doprowadzając niejednokrotnie do ich uśmiercenia, a nadto karmił tymi zdechłymi zwierzętami inne zwierzęta - dodaje Michał Tomala.

Do sądu trafił już akt oskarżenia. Termin pierwszej rozprawy ma zostać wyznaczony pod koniec roku. Michałowi K. grozi od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Ponadto może zostać orzeczony sądowy zakaz posiadania zwierząt oraz nawiązka do 100 tysięcy złotych.

Czytaj też: Przerażający widok, którego nie da się zapomnieć. Ludzie zgotowali psu koszmarny los [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to: