Kamerzysta skazany na prace społeczne. Patoyoutuber ze Szczecina pobił starszego mężczyznę

i

Autor: succo / CC0 / pixabay, Instagram "Kamerzysta" skazany na prace społeczne. Patoyoutuber ze Szczecina pobił starszego mężczyznę

Zapadł wyrok

"Kamerzysta" skazany na prace społeczne. Patoyoutuber ze Szczecina pobił starszego mężczyznę

2022-10-07 13:32

Jeszcze nie odpowiedział za znęcanie się nad chłopakiem z niepełnosprawnością, a w międzyczasie zapadł wyrok w innej sprawie. Patoyoutuber Łukasz W., znany jako "Kamerzysta" będzie musiał wykonywać prace społeczne za pobicie starszego mężczyzny.

Do zdarzenia doszło w styczniu 2020 roku przed jednym ze sklepów w Szczecinie. 66-latek poszedł po zakupy. Wewnątrz był 20-letni youtuber próbujący nagrać film, na co ekspedientki nie wyraziły zgody. Jak informował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, "według świadków (20-latek) zaczął się awanturować. Mówił, że może nagrywać, co chce i wymachiwał telefonem. Wtedy zareagował pan Edward i razem z kobietami próbował wyprosić go ze sklepu. Youtuber wyszedł, ale dalej miał się awanturować i uderzać rękoma w szyby sklepu".

Gdy starszy mężczyzna wyszedł ze sklepu, wsiadający do samochodu youtuber miał pokazać w jego kierunku obraźliwy gest. Następnie wysiadł z auta, bez powodu uderzył mężczyznę pięścią w twarz i odjechał. Starszy pan upadł na chodnik i stracił przytomność.

"Kamerzysta" usłyszał wyrok

"Kamerzysta" stanął przed sądem. W piątek, 7 października usłyszał wyrok sześciu miesięcy ograniczenia wolności, każdego miesiąca przez 30 godzin ma wykonywać prace społeczne.

- Oskarżony tego czynu dopuścił się publicznie, bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala.

Kilka miesięcy po incydencie 66-latek zmarł. Rodzina twierdziła, że do jego śmierci mogło przyczynić się właśnie to zdarzenie.

Łukasz W. ma też zapłacić 10 tysięcy złotych osobie najbliższej mężczyzny, a także tysiąc złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym. Wyrok nie jest prawomocny.

"Kamerzysta" czeka na proces w sprawie znęcania się nad niepełnosprawnym chłopakiem

To nie koniec kłopotów "Kamerzysty". Wraz z dwiema innymi osobami Łukasz W. czeka też na proces w sprawie znęcania się nad osobą z niepełnosprawnością. Zarzut związany jest z nagraniem, które zostało zamieszczone w serwisie YouTube. Jak wskazali śledczy, podejrzani "znęcali się nad pokrzywdzonym poprzez nakłonienie go do wykonania poniżających i upokarzających go czynności", a następnie zarejestrowali to i udostępnili na kanale prowadzonym przez jednego z nich.

Proces już raz się rozpoczął, musi jednak zacząć się jeszcze raz, co związane jest z ponad półrocznym zwolnieniem lekarskim sędzi rozpoznającej sprawę. Termin pierwszej rozprawy wyznaczono na 10 listopada 2022 r.

Sonda
Pozwalasz swojemu dziecku oglądać filmy patoyoutuberów?
Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany