Kamerzysta pozostaje w areszcie. Wkrótce ruszy proces patostreamera

i

Autor: pixabay.com / Instagram "Kamerzysta" pozostaje w areszcie. Wkrótce ruszy proces patostreamera

"Kamerzysta" pozostaje w areszcie. Wkrótce ruszy proces patostreamerów

2021-07-14 14:33

Szczeciński sąd po raz kolejny przedłużył w środę areszt dla Łukasza W. (pseudonim "Kamerzysta"), który został oskarżony o znęcanie się nad osobą z niepełnosprawnością. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, patostreamer pozostanie w areszcie co najmniej do 13 września. Wkrótce, wraz z dwiema innymi osobami Łukasz W. stanie przed sądem.

Według śledczych, wraz z dwiema innymi osobami nakłaniał młodego mężczyznę z niepełnosprawnością do wykonywania upokarzających czynności, nagrywał to i umieścił w serwisie YouTube. Na filmie widzimy jak bohaterowie filmu wymyślają chłopakowi, którego określają mianem "pojeb", różne zadania, których skutków, jako osoba niepełnosprawna umysłowo, mógł po prostu nie przewidzieć. Ku ich uciesze, rozbija głową cegłówki, rozbiera się i tapla w błotnistej kałuży, a nawet zjada kocie odchody prosto z kuwety. Cel był jeden - jak najbardziej upokorzyć osobę słabszą.

Czytaj więcej: Patostreamerzy UPODLILI niepełnosprawnego ze Szczecina. Kazali mu taplać się w błocie i jeść ODCHODY! [WIDEO]

W środę rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala, poinformował, że sąd przedłużył areszt do 13 września 2021 roku. Postanowienie jest nieprawomocne.

Oprócz przebywającego w areszcie patoyoutubera "Kamerzysty", za znęcanie się nad niepełnosprawnym chłopakiem odpowiedzą także dwie inne osoby - mężczyzna i kobieta. We wtorek Prokuratura Okręgowa w Szczecinie poinformowała, że do sądu trafił akt oskarżenia. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu. Za znęcanie się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, grozi im od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej: Pastwili się nad niepełnosprawnym Dominikiem. "Kamerzysta" i jego ekipa wkrótce staną przed sądem

Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem