Juwenalia w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Juwenalia w Szczecinie

Kto wystąpi?

Juwenalia Szczecin 2023 coraz bliżej. Znamy pierwsze gwiazdy!

2023-03-17 12:24

Przez ostatnie lata Juwenalia urosły do rangi jednego z największych wydarzeń w Szczecinie. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 18-20 maja 2023 r. Podobnie jak w latach ubiegłych, główne koncerty odbędą się na Łasztowni.

Juwenalia to wielkie święto szczecińskich studentów, którzy na trzy dni przejmują władzę w Szczecinie. W różnych zakątkach miasta odbywają się wydarzenia, które przyciągają nie tylko studentów szczecińskich uczelni. Festiwal rozpoczyna się tradycyjnym korowodem studentów i biegiem nocnym ulicami miasta, a jedną z największych atrakcji są koncerty największych gwiazd polskiej muzyki. W latach ubiegłych na scenie Juwenaliów wystąpili m.in. Agnieszka Chylińska, Kamil Bednarek, Lady Pank, Ørganek, Beata Kozidrak czy Krzysztof Krawczyk. Kogo zobaczymy i usłyszymy w tym roku?

Juwenalia Szczecin 2023 - kto wystąpi?

Organizatorzy szczecińskich Juwenaliów zdradzili już nazwiska pierwszych gwiazd, które wystąpią scenie zlokalizowanej na Łasztowni. 18 maja na scenie wystąpi Mrozu, znany z wielu przebojów - od "Milionów monet" po "Złoto" czy "Galácticos". Następnego dnia przed szczecińską publicznością zaprezentuje się jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce, czyli Gibbs. Natomiast w sobotę, 20 maja, będzie można zobaczyć i usłyszeć na żywo Krzysztofa Zalewskiego.

Juwenalia 2022 w Szczecinie rozpoczęte. Studenci przebiegli nocą ulicami miasta
Nasi Partnerzy polecają