Juwenalia 2022 w Szczecinie rozpoczęte! W środku nocy ulicami miasta przebiegły tłumy studentów

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Juwenalia 2022 w Szczecinie - Bieg Nocny

Juwenalia 2022 w Szczecinie rozpoczęte! W środku nocy ulicami miasta przebiegł tłum studentów [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-05-19 0:56

Juwenalia powróciły do Szczecina po przerwie spowodowanej pandemią. Powróciło również jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń święta studentów, czyli Bieg Nocny. W nocy ze środy na czwartek (18-19 maja), ulicami Szczecina przebiegły tłumy studentów przebranych w oryginalne stroje.

Bieg rozpoczął się o północy, przed rektoratem Uniwersytetu Szczecińskiego. Wcześniej, pod magistratem studenci szczecińskich uczelni odebrali od prezydenta Szczecina symboliczny klucz do miasta.

- Tylko nie wypijcie całej wody z Odry - mówił Piotr Krzystek, wręczając studentom klucz.

Chwilę po północy rozpoczął się bieg na dystansie około 2 kilometrów. Studenci przebiegli przez ulicę Wielkopolską, plac Szarych Szeregów, aleję Piastów i plac Kościuszki pod rektorat Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, gdzie na najlepiej i najbardziej oryginalnie przebranych uczestników biegu czekały nagrody. Tym samym oficjalnie rozpoczęły się Juwenalia 2022 w Szczecinie.

Czytaj też: Muzyczne klimaty na przystanku tramwajowym w centrum Szczecina. Skąd wzięło się to nietypowe "pianino"?

Kolejne dni upłyną pod znakiem licznych juwenaliowych wydarzeń, m.in. koncertów na Łasztowni, gdzie wystąpią m.in.: Lady Pank, Mery Spolsky, Enei i Paluch, a także licznych wydarzeń towarzyszących: gry miejskiej czy imprezy Idziemy na plażę na Wyspie Grodzkiej. Święto studentów potrwa do niedzieli, 22 maja.

Czytaj też: Słynne "Ale urwał!" ma swój mural! Wyjątkowe malowidło przypomina hit Internetu sprzed 10 lat [ZDJĘCIA]

Juwenalia 2022 w Szczecinie rozpoczęte. Studenci przebiegli nocą ulicami miasta
Sonda
Wybierasz się na Juwenalia 2022 w Szczecinie?
Nasi Partnerzy polecają