Utrudnienia na ulicach Szczecina

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Jeszcze więcej utrudnień na ulicach Szczecina. Sprawdź, gdzie pojawią się drogowcy!

2020-10-02 8:07

W najbliższych dniach drogowcy pojawią się na kolejnych ulicach Szczecina. Tym razem utrudnień powinni spodziewać się mieszkańcy północnych dzielnic miasta.

W ramach bieżącego utrzymania dróg, wymieniana będzie nawierzchnia na kilku dość uczęszczanych ulicach, które niestety zostały już nadgryzione zębem czasu. Kierowcy będą musieli szczególnie uważać na Wiszesława, Lipowej, Ludowej i Dębogórskiej.

- Standardowo, w ramach prac wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Już w poniedziałek, 5 października prace rozpoczną się na ulicach Ludowej i Dębogórskiej. W środę ekipy pojawią się na ulicy Lipowej, a dzień później na ulicy Wiszesława. Ulice będą przejezdne, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne oraz prowadzenie ruchu wahadłowo.

- Roboty prowadzone będą przy sprzyjających warunkach atmosferycznych - dodaje rzeczniczka ZDiTM. - Ich zakończenie planowane jest na połowę listopada.

To nie jedyne utrudnienia na ulicach Szczecina. Poza dużymi inwestycjami komunikacyjnymi, wciąż trwają prace na ulicach Jana Kazimierza, Kazimierza Królewicza, Witkiewicza, Piłsudskiego i Łuczniczej.

Sprawdzamy bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych na al. Waszyngtona
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany