Szczecin: Nowa pętla na węźle Głębokie nabiera kształtów [ZDJĘCIA]

2020-09-30 15:41

W ostatnim czasie krajobraz na budowie węzła Głębokie znacząco się zmienił. Prace toczą się na budowie nowego ronda, przybywa także nowych fragmentów torowiska, trwa budowa infrastruktury na pętli.

Aktualnie główny ciężar robót, skupia się na budowie nowej pętli.

- Wykonana została większość prac sieciowych. W około 70 procentach zrealizowano już prace przy układaniu nowego torowiska tramwajowego - informuje Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Trwa budowa peronów, krawężników i dróg manewrowych na pętli.

Równolegle realizowane są roboty przy budowie zbiornika retencyjnego w sąsiedztwie ul. Kupczyka. Widoczne jest zbrojenie jego górnej części.

- W kolejnych dniach rozpocznie się betonowanie płyty stropowej zbiornika, wykonana zostanie izolacja i zbiornik zostanie zasypany - dodaje Piotr Zieliński.

O węźle Głębokie:

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autbusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury takich jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Pętla posiadać będzie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne.

W ramach przebudowy skrzyżowania Al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i ul. Miodową powstanie czterowlotowe rondo turbinowe. Inwestycja obejmie również budowę parkingu z zachowaniem walorów parkingu leśnego i okolicznego drzewostanu.

Mielno. Moment kradzieży ferrari wartego ponad milion zł
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany