Wydarzenie odbędzie się w środę, 31 maja. Zaproszeni prelegenci poprowadzą wykłady, podczas których odpowiedzą na pytania:
- Jakie są możliwości i zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji dla edukacji?
- Jakie kompetencje są kluczowe dla współczesnego nauczyciela i jak je rozwijać?
- Jakie są dobre praktyki pracy projektowej z uczniami szkół ponadpodstawowych?
- Jakie są syndromy oraz przyczyny wypalenia zawodowego i jak sobie z nim radzić?
Wydarzenie będzie składać się z dwóch części:
"Co z edukacją w świecie sztucznej inteligencji?" - godz. 16:30
Prowadzący: Krzysztof Jaworski - koordynator i trener w programach edukacji cyfrowej, nauczyciel mianowany, konsultant ds. podnoszenia kompetencji cyfrowych kadry zarządzającej i nauczycieli w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Ambasador i mentor programu Samsung Solve for Tomorrow, trener Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog, Fundacji Szkoła z klasą. Laureat konkursu Innowacyjny Nauczyciel 2013. Uczestnik wielu konferencji edukacyjnych, m.in.: TEDxPiotrowskaStreetSaloon, Zlot Innowacyjnych Nauczycieli, Informatyka w Edukacji, Scratch Conference 2017 (Budapeszt) i 2018 (Boston, USA).
- W czasie wykładu zanurzymy się w możliwości i zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji. Zwrócimy się w stronę edukacji opartej na rozwijaniu kompetencji. Przyjrzymy się, jakie kompetencje są kluczowe i jakie warunki są niezbędne do ich rozwijania. Przedstawione zostaną przykłady dobrych praktyk pracy projektowej z uczniami szkół ponadpodstawowych - opisuje prelekcję Krzysztof Jaworski.
"Wypalenie zawodowe nauczycieli w obecnej rzeczywistości" - godz. 17:45
Prowadząca: Anna Rosiak - wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin, akredytowany coach ICF, coach kryzysowy, trener umiejętności miękkich. Właścicielka firmy „Coaching Doradztwo Anna Rosiak”. Specjalizuje się w coachingu kryzysowym, prowadzi sesje i spotkania indywidualne. Udziela porad w zakresie doradztwa zawodowego.
- Temat wypalenia zawodowego, który dotyka nauczycieli, nabiera szczególnego znaczenia w obecnej, pełnej napięć rzeczywistości, wywołanej kryzysami środowiskowymi. Wiąże się ze stresem, którego doświadczają nauczyciele w sytuacjach zawodowych dnia codziennego. Jego konsekwencją jest zanik motywacji, brak sensu życia i perspektyw na przyszłość, co może prowadzić do wypalenia egzystencjalnego. Na spotkaniu poruszone zostaną syndromy wypalenia, przyczyny jego powstawania oraz sposoby zapobiegania i radzenia sobie z tego rodzaju kryzysem - opisuje prelekcję Anna Rosiak
Wydarzenie odbędzie się na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin przy ul. Śniadeckich 3, w sali 302 (III piętro). Udział jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy.