Jak nauczyciele powinni radzić sobie we współczesnym świecie? Bezpłatne spotkania z ekspertami

i

Autor: Andrea Piacquadio / CC0 / pexels.com Jak nauczyciele powinni radzić sobie we współczesnym świecie? Bezpłatne spotkania z ekspertami

Prelekcje z ekspertami

Jak nauczyciele powinni radzić sobie we współczesnym świecie? Bezpłatne spotkania z ekspertami

2023-05-25 7:19

Kontakt z uczniami, ciągłe doskonalenie umiejętności i poszerzanie wiedzy, a także stawianie czoła nowinkom technicznym - to wszystko sprawia, że zawód nauczyciela nie należy do najłatwiejszych. Jak nauczyciele powinni radzić sobie we współczesnym, stale zmieniającym się świecie? Tego między innymi będzie można dowiedzieć się podczas wydarzenia "Nauczyciel we współczesnym świecie - realia i wyzwania" na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin, w którym wezmą udział eksperci z różnych dziedzin.

Wydarzenie odbędzie się w środę, 31 maja. Zaproszeni prelegenci poprowadzą wykłady, podczas których odpowiedzą na pytania:

  • Jakie są możliwości i zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji dla edukacji?
  • Jakie kompetencje są kluczowe dla współczesnego nauczyciela i jak je rozwijać?
  • Jakie są dobre praktyki pracy projektowej z uczniami szkół ponadpodstawowych?
  • Jakie są syndromy oraz przyczyny wypalenia zawodowego i jak sobie z nim radzić?

Wydarzenie będzie składać się z dwóch części:

"Co z edukacją w świecie sztucznej inteligencji?"  - godz. 16:30

Prowadzący: Krzysztof Jaworski - koordynator i trener w programach edukacji cyfrowej, nauczyciel mianowany, konsultant ds. podnoszenia kompetencji cyfrowych kadry zarządzającej i nauczycieli w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Ambasador i mentor programu Samsung Solve for Tomorrow, trener Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog, Fundacji Szkoła z klasą. Laureat konkursu Innowacyjny Nauczyciel 2013. Uczestnik wielu konferencji edukacyjnych, m.in.: TEDxPiotrowskaStreetSaloon, Zlot Innowacyjnych Nauczycieli, Informatyka w Edukacji, Scratch Conference 2017 (Budapeszt) i 2018 (Boston, USA).

- W czasie wykładu zanurzymy się w możliwości i zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji. Zwrócimy się w stronę edukacji opartej na rozwijaniu kompetencji. Przyjrzymy się, jakie kompetencje są kluczowe i jakie warunki są niezbędne do ich rozwijania. Przedstawione zostaną przykłady dobrych praktyk pracy projektowej z uczniami szkół ponadpodstawowych - opisuje prelekcję Krzysztof Jaworski.

"Wypalenie zawodowe nauczycieli w obecnej rzeczywistości"  - godz. 17:45

Prowadząca: Anna Rosiak - wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin, akredytowany coach ICF, coach kryzysowy, trener umiejętności miękkich. Właścicielka firmy „Coaching Doradztwo Anna Rosiak”. Specjalizuje się w coachingu kryzysowym, prowadzi sesje i spotkania indywidualne. Udziela porad w zakresie doradztwa zawodowego.

- Temat wypalenia zawodowego, który dotyka nauczycieli, nabiera szczególnego znaczenia w obecnej, pełnej napięć rzeczywistości, wywołanej kryzysami środowiskowymi. Wiąże się ze stresem, którego doświadczają nauczyciele w sytuacjach zawodowych dnia codziennego. Jego konsekwencją jest zanik motywacji, brak sensu życia i perspektyw na przyszłość, co może prowadzić do wypalenia egzystencjalnego. Na spotkaniu poruszone zostaną syndromy wypalenia, przyczyny jego powstawania oraz sposoby zapobiegania i radzenia sobie z tego rodzaju kryzysem - opisuje prelekcję Anna Rosiak

Wydarzenie odbędzie się na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin przy ul. Śniadeckich 3, w sali 302 (III piętro). Udział jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy.

Nauczyciel we współczesnym świecie - realia i wyzwania na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin

i

Autor: mat. organizatora "Nauczyciel we współczesnym świecie - realia i wyzwania" na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin
Sonda
Czy nauczyciel to poważany zawód?
Rzucam hasło - Bartosz Ostałowski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany