Stawa Młyny w Świnoujściu

i

Autor: Anna Formicka Stawa Młyny w Świnoujściu

Internauci wybrali najbardziej romantyczne miejsce na Pomorzu Zachodnim. Stawa Młyny doceniony po raz kolejny

2021-02-16 12:23

Stawa Młyny, czyli charakterystyczny wiatrak znajdujący się na plaży w Świnoujściu, został uznany przez internautów za najbardziej romantyczne miejsce w regionie. To już kolejne takie wyróżnienie dla świnoujskiej atrakcji turystycznej.

W walentynkowym plebiscycie "Najromantyczniejsze miejsce na Pomorzu Zachodnim 2021" organizowanym przez Discover Pomerania, Stawa Młyny zdobył 37 procent głosów, wyprzedzając zaledwie o włos najdalej wysunięty na zachód punkt Polski, znajdujący się między Osinowem Dolnym i Starym Kostrzynkiem.

Świnoujski wiatrak otrzyma z tej okazji specjalną odznakę, miasto będzie mogło również posługiwać się tym tytułem podczas działań marketingowych.

Zobacz też: 850 KILOMETRÓW po szczepionkę! 74-latek z Zachodniopomorskiego został skierowany do... Rzeszowa!

To już kolejne takie wyróżnienie dla tego miejsca. Stawa Młyny otrzymał tytuł "Najromantyczniejszego miejsca na Pomorzu Zachodnim" w 2015 roku.

Stawa Młyny jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Świnoujścia. Turyści chętnie robią sobie pamiątkowe zdjęcia z charakterystycznym wiatrakiem. Znajduje się na głowicy falochronu zachodniego, 280 m na zachód od osi toru wodnego Świnoujście – Szczecin. Wraz ze stawą „Galeriową” tworzy tzw. nabieżnik, którego światła są niezwykle istotnym, dla statków nawigujących na torze podejściowym, elementem wyznaczającym środek toru wodnego i muszą być dla statków dobrze widzialne z dużej odległości.

Wiatrak został zbudowany w latach 1873-1874 podczas modernizacji toru wodnego.

Zobacz też: NIECODZIENNY widok w Szczecinie. SETKI kormoranów na Odrze skutej lodem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jak dobrze znasz atrakcje turystyczne Pomorza Zachodniego?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się Promenada Gwiazd?
Świnoujście: Hipnotyzujący Bałtyk w zimowej odsłonie
Nasi Partnerzy polecają