Szczepienie

i

Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Szczepienie

850 KILOMETRÓW po szczepionkę! 74-latek z Zachodniopomorskiego został skierowany do... Rzeszowa!

2021-02-15 17:07

Rekord absurdu w Narodowym Programie Szczepień został pobity po raz kolejny. Po przypadku mieszkanki Dolnego Śląska, która została skierowana na szczepienie 600 kilometrów od domu, wydawało się, że nic nie jest już w stanie tego przebić. Rzeczywistość okazała się jednak zaskakująca. 74-letni mieszkaniec Dargobądza w województwie zachodniopomorskim został skierowany na szczepienie do... Rzeszowa!

O tej absurdalnej sytuacji poinformował TVN24. 74-letni mieszkaniec Dargobądza zarejestrował się na szczepienie przeciw COVID-19. Otrzymał odpowiedź, że ma się stawić w punkcie szczepień. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie lokalizacja. Pan Stanisław ma bowiem zgłosić się 25 lutego w punkcie w Rzeszowie, czyli 850 kilometrów od miejsca zamieszkania.

Zobacz też: NIECODZIENNY widok w Szczecinie. SETKI kormoranów na Odrze skutej lodem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Mężczyzna jest schorowany, ma za sobą zawał i zmaga się z nowotworem. Podróż do Rzeszowa jest dla niego po prostu niemożliwa. To dokładnie 877 kilometrów, czyli kilka godzin podróży samochodem, a pociągiem - nawet kilkanaście godzin.

- To chyba nie powinno tak wyglądać - mówi w rozmowie z TVN24 pan Stanisław. - Nie pojadę przez całą Polskę, nie mam już dwudziestu lat.

Zobacz też: Szczepionka na koronawirusa. Gdzie się szczepić przeciw COVID-19 w Szczecinie? [ADRESY]

Mężczyzna napisał w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia. Nie doczekał się na razie odpowiedzi.

To już kolejna taka sytuacja w Polsce. Kilka dni temu zrobiło się głośno o ponad 70-letniej mieszkance Jawora na Dolnym Śląsku, której wyznaczono miejsce szczepienia w Suścu na Lubelszczyźnie - miejscowości oddalonej od miejsca zamieszkania pani Elżbiety o 600 kilometrów.

Czytaj więcej: Mieszkankę Dolnego Śląska skierowano na szczepienie… 600 kilometrów od domu!

Sonda
Czy zaszczepisz się na koronawirusa?
Pierwszy dzień szczepień seniorów w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają