IKEA w Szczecinie ma już niebieską elewację. Kiedy otwarcie? [ZDJĘCIA]

U zbiegu ulic Mieszka I i Białowieskiej trwają intensywne prace budowlane. Dosłownie z dnia na dzień zmienia się teren po dawnych warsztatach i salonach samochodowych. Widać już bryłę hali, w której znajdzie się sklep sieci IKEA. Pojawiła się już także charakterystyczna niebieska elewacja. Kiedy zrobimy pierwsze zakupy?

Od początku budowy minęło już kilka miesięcy. Miejsce, w którym jeszcze całkiem niedawno działały salony i warsztaty samochodowe, zmieniło się nie do poznania. Zniknęły poprzednie zabudowania, nie ma już śladu po biurowcu "Polmozbytu". Jest już gotowa trzykondygnacyjna konstrukcja hali. Pojawiła się już także charakterystyczna niebieska elewacja, nawiązująca do logo sieci. Pomimo epidemii koronawirusa, prace nie zwolniły tempa i przebiegają bez większych przeszkód.

IKEA w Szczecinie - kiedy otwarcie?

IKEA w Szczecinie ma przyjąć pierwszych klientów w pierwszej połowie 2021 roku. Podobnie jak w pozostałych sklepach, poza zakupami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, będzie można skorzystać z oferty restauracji, a także zjeść słynnego hot-doga za 2 złote (do niedawna kosztował tylko złotówkę).

IKEA w Szczecinie to dwunasty sklep szwedzkiej sieci w Polsce, pierwszy w północno-zachodniej części kraju i jednocześnie ostatni taki dużym obiekt. Jak informują przedstawiciele sieci, IKEA nie planuje na razie budowy kolejnych wielkopowierzchniowych marketów, gdyż skupia się obecnie na nowych formatach sprzedaży.

Przed otwarciem IKEA zaprasza do "Domu Jutra"

Przypomnijmy, kilka tygodni temu szwedzka sieć otworzyła w Szczecinie "Dom Jutra", czyli przestrzeń, która ma być miejscem spotkań, w którym będą się odbywać m.in. warsztaty związane z ekologią i dbaniem o środowisko naturalne. To zupełnie nowy projekt szwedzkiej firmy i pierwsze takie miejsce w Polsce. Jest to specjalnie zaaranżowana przestrzeń, która ma sprzyjać dialogowi pomiędzy mieszkańcami, lokalnymi aktywistami i przedsiębiorcami, którzy w przyjemnej atmosferze mogliby rozmawiać na różne tematy, związane z ekologią i dbaniem o środowisko. "Dom Jutra" to także miejsce do organizacji różnego rodzaju warsztatów dotyczących szeroko pojętej ekologii.

"Dom Jutra" znajduje się w lokalu o powierzchni 240 metrów kwadratowych, na parterze kamienicy przy placu Odrodzenia.

Kontrola policyjna w Koszalinie: zabezpieczono podróbki o wartości ponad 200 tysięcy złotych