Sztorm na Bałtyku

i

Autor: Domin

Huraganowy wiatr nad morzem i śliskie drogi. ŻÓŁTY ALERT dla Zachodniopomorskiego

2021-04-22 11:26

Pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Silne podmuchy zimnego wiatru, osiągające w porywach nawet do 85 km/h oraz przymrozki i oblodzone drogi - tak w skrócie wyglądają prognozy synoptyków dla województwa zachodniopomorskiego na kolejne dni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla regionu.

Z silnym wiatrem z zachodu i północnego zachodu będziemy zmagać się w czwartek, zwłaszcza w północnej części województwa. Podmuchy wiatru osiągną do 55 km/h, a w porywach nawet do 85 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 18:00 w czwartek.

Zobacz też: Łukasz Berezak ma powody do radości. Ogromny sukces zbiórki dla superbohatera WOŚP

Zima wciąż będzie przypominać o sobie. W weekend możemy spodziewać się nocnych przymrozków, które sprawią, że na drogach województwa zrobi się ślisko. Warto więc zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na terenach niezabudowanych, gdzie temperatury zazwyczaj są jeszcze niższe.

Żółty alert, czyli ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne, a także zagrożenie dla zdrowia i życia.

Czytaj też: Szczecin. Patostreamerzy znęcali się nad niepełnosprawnym chłopakiem. "Kamerzysta" trafił do aresztu!

Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany