Helios, Multikino, Pionier: Kiedy otworzą kina w Szczecinie?

2020-05-28 11:25 gk
Kino Pionier
Autor: Grzegorz Kluczyński Kino Pionier

6 czerwca wejdzie w życie kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Od tego dnia, po trwającej ponad 2 miesiące przerwie, kina będą mogły ponownie otworzyć drzwi dla miłośników filmu. Nie oznacza to jednak, że wszystkie kina zostaną tego dnia otwarte. Kiedy możemy spodziewać się otwarcia kin w Szczecinie?

W naszym mieście znajdują się trzy duże multipleksy: dwa należące do sieci Helios i jedno Multikino. W Szczecinie istnieje również najstarsze kino na świecie, czyli "Pionier". Otwarcie ich po przerwie będzie wiązało się z wprowadzeniem wielu zmian zgodnych z wytycznymi sanitarnymi. Czy zdążą się przygotować do 6 czerwca? Czy już w pierwszy weekend czerwca będzie można obejrzeć w nich filmy?

Do nowego otwarcia przygotowuje się m.in. kino Pionier przy al. Wojska Polskiego. Na razie jednak nie są znane szczegółowe informacje. Kino na swoim profilu na Facebooku zamieściło krótki komunikat, w którym informuje: "W związku z trwającą epidemią w przestrzeni kina oraz podczas projekcji filmowych będą obowiązywały wytyczne sanitarne. Szczegóły dotyczące funkcjonowania Kina Pionier już wkrótce. Prosimy o chwilę cierpliwości."

Sieć Multikino, która w Szczecinie działa w centrum handlowym Galaxy, zapowiada otwarcie kin, jednak niekoniecznie już od 6 czerwca.

"Mając na względzie bezpieczeństwo i komfort naszych pracowników oraz Wasz, kina sieci Multikino będą otwierane stopniowo w późniejszym terminie. Obecnie przygotowujemy się na Wasze ponowne przyjęcie. Nasze prace obejmują m.in.: przygotowanie zaplecza sanitarnego, które umożliwi Wam przyjemny i bezproblemowy udział w premierach filmowych. O planowanej dacie otwarcia poszczególnych kin sieci Multikino, poinformujemy w kolejnych komunikatach" - czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez sieć.

Na razie nie ma również informacji dotyczących wznowienia działalności kin sieci Helios. To czy zostaną one ponownie otwarte 6 czerwca, zależy czy do tego dnia uda się wprowadzić wszelkie środki związane z reżimem sanitarnym. Nie jest więc wykluczone, że ta data się nieco przesunie. Przypomnijmy, w Szczecinie działają dwa multipleksy należące do tej sieci: w "Kupcu" przy ul. Krzywoustego oraz w Outlet Park na Prawobrzeżu.

Super Raport 27 V (gość: Bodnar, Girzyński, Matczak)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ