Smartfon

i

Autor: Pexels / CC0 / pixabay.com

Goleniów: Wysyłał OKROPNE wiadomości na Messengerze. Groził ŚMIERCIĄ sześciu osobom!

2021-03-18 9:46

Tworzył fałszywe profile na Messengerze, w wysyłanych wiadomościach straszył zniszczeniem mienia, a nawet groził śmiercią! Ofiarą 40-latka padło sześć osób. Wkrótce mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem. Grożą mu poważne konsekwencje.

Prokuratura Rejonowa w Goleniowie zakończyła śledztwo w sprawie mężczyzny, który nękał i zastraszał swoje ofiary, wysyłając do nich wiadomości za pośrednictwem Messengera i SMS-y, a także dzwonił do nich, grożąc zniszczeniem mienia, a nawet pozbawieniem życia. Proceder trwał przez wiele miesięcy - od lutego 2019 roku do sierpnia 2020 roku. Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, mężczyzna w tym czasie "uporczywie nękał sześć osób poprzez m.in. wysyłanie wiadomości sms oraz wiadomości za pośrednictwem komunikatora Messenger zawierające słowa powszechnie uznawanych za obelżywe, a także których treścią były groźby karalne".

Zobacz też: Tramwaj DRIFTOWAŁ w centrum Szczecina! ZOBACZ jak to się stało! [WIDEO]

- W tym celu podejrzany wielokrotnie tworzył nowe konta na portalach społecznościowych, podszywając się pod inne osoby - mówi Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Nadto wielokrotnie dzwonił do pokrzywdzonych, także w porach nocnych kierując pod ich adresem słowa wulgarne, grożąc pozbawieniem życia i zdrowia. Trójkę pokrzywdzonych podejrzany także śledził oraz groził im zniszczeniem należącego do nich mienia.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. 40-latek nie był w przeszłości karany sądownie.

Do sądu trafił już akt oskarżenia. Oznacza to, że mężczyzna niebawem odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Za uporczywe nękanie grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Zobacz też: Seria eksplozji WSTRZĄSNĘŁA Świnoujściem. Wybuchły butle z acetylenem

Sonda
Czy zdarzyło Ci się, że ktoś groził Ci śmiercią?
Pożegnanie podróżnika Aleksandra Doby