Gdzie na grilla w Szczecinie? [MIEJSCA, MAPY]

2018-05-02 12:00

Sprawdźcie, gdzie można zrobić grilla w Szczecinie - zwłaszcza, że sezon grillowy rozpoczął się już na dobre.

Gdzie na grilla w Szczecinie

Mieszkańcy lewobrzeżnej części miasta mają do dyspozycji m.in. polany nad jeziorami Głębokie i Goplana. Na Prawobrzeżu można rozpalić ognisko w specjalnie przygotowanych miejscach m.in. na terenie Puszczy Bukowej. Regulaminy nie zabraniają rozpalania grilla w Parku Kasprowicza, jednak ze względu na licznych spacerowiczów taka forma rozrywki jest odradzana. Podobnie jest w przypadku grillowania na balkonie.

- W regulaminach spółdzielni mieszkaniowych czy wspólnot czasami są zapisy mówiące o tym, że nie wolno zapalać grilla na balkonie - mówi Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej. - Zwykłe zasady współżycia sąsiedzkiego powinny być przestrzegane. Ktoś, kto zdecydował się naruszyć przepisy przeciwpożarowe, złamał sąsiedzkie zasady i rozpalił grilla na balkonie, w ostateczności może natrafić na wizytę strażnika miejskiego.

W takiej sytuacji może się to skończyć mandatem, nawet do 500 złotych.

Legalnie można grillować na ogródkach działkowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu zasad przeciwpożarowych. Dotyczy to jednak tylko grilla. Rozpalanie ognisk na działkach jest zabronione.

Lista miejsc do rozpalania ognisk w Szczecinie jest dość długa, więc jeżeli planujecie spędzić wolny dzień przy pieczonej kiełbasie, sprawdźcie zestawienie!

Zajrzyjcie także do vademecum szczecińskiej straży miejskiej.

Zobacz #TOWIDEO

Nasi Partnerzy polecają