Przebudowa dróg dojazdowych do szczecińskiego portu

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Przebudowa dróg dojazdowych do szczecińskiego portu - marzec 2022

Ekipy w akcji. Trwa przebudowa dróg w szczecińskim porcie [ZDJĘCIA]

2022-03-08 8:38

Znajdują się nieco na uboczu od głównych arterii, jednak stanowią ważny szlak komunikacyjny. Trwa przebudowa dróg prowadzących do szczecińskiego portu. Obecnie ekipy pracują w rejonie ulic Kujota i Hryniewieckiego.

To jedna z największych inwestycji drogowych w Szczecinie. Przebudowa układu drogowego wokół szczecińskiego portu to nie tylko okolice ulicy Energetyków czy Gdańskiej, ale także ulice rzadziej uczęszczane przez zwykłych mieszkańców, jednak niezwykle ważne w kwestii transportu ładunków, które są przeładowywane na terenie portu.

- Wzdłuż ul. Kujota kontynuowane są roboty wodno-kanalizacyjne, trwa instalowanie sieci oświetleniowej - mówi Piotr Zielińaki ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Na części przebudowywanej ulicy ułożone są już krawężniki i chodniki. Wybudowany jest również fragment nowej jezdni. Przy skrzyżowaniu z ulicą Hryniewieckiego przebudowane zostały przejazdy kolejowe.

Czytaj też: Wystawa "z dreszczykiem" w centrum Szczecina. Czy to dobre miejsce na... nagrobki?

Dodatkowo, na ulicy Bytomskiej oraz Logistycznej i Hryniewieckiego prace skupiają się aktualnie na przebudowie sieci podziemnych. Do przebudowy są m.in. instalacje sanitarne i wodociągowe.

Zadanie obejmuje przebudowę ulic Rybnickiej, Kujota, Hryniewieckiego, Logistycznej oraz części ulicy Bytomskiej. Pracami objęte będą jezdnie, ciągi piesze i pieszo-rowerowe, pojawi się oświetlenie uliczne, przebudowane zostaną sieci podziemne. Na skrzyżowaniu ulic Hryniewieckiego i Kujota powstanie nowe rondo. Przebudowane zostaną przejazdy kolejowe.

Czytaj też: To prawdziwy koszmar kierowców. Co dalej z ulicą Cukrową w Szczecinie? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
To prawdziwy koszmar kierowców. Co dalej z ulicą Cukrową w Szczecinie?